Iveta Bartošová (1966–2014)
zpěvačka

Vzpomínka Super: Rozhodla se ukončit svůj život skokem pod vlak. Fanoušci na ni však nezapomínají. Autor: daz


Iveta Bartošová

Iveta Bartošová Michaela Feuereislová

Profil: Iveta Bartošová

s Narození: 8. dubna 1966 v Frenštátu pod Radhoštěm

Znamení: Beran

Zaměstnání: zpěvačka

Úspěchy: Byla trojnásobnou Zlatou slavicí, pětkrát byla stříbrná. V anketě TýTý se stala čtyřnásobnou vítězkou v kategorii Zpěvačka. Česká akademie populární hudby ji dvakrát nominovala na Výroční cenu. V roce 1993 získala hlavní roli v romantické komedii Svatba upírů, v roce 1997 zazářila v muzikálu Dracula (dvojrole Adriany a Sandry). V roce 2008 získala v soutěži Český slavík ocenění Skokan roku. Byla držitelkou jedné platinové a šesti zlatých desek.

Osobní život: Její první láskou byl zpěvák Petr Sepéši, který tragicky zahynul při železniční nehodě v roce 1985. V roce 1987 se seznámila s hudebním skladatelem Ladislavem Štaidlem, se kterým má syna Artura (1996). V roce 1994 dosud úspěšná zpěvačka zažila první turbulence, když kolem ní probíhal skandál kvůli údajnému únosu Romanem Třískou, který ji měl, dle jejích slov, i znásilňovat (soud nic takového nepotvrdil). Od Štaidla nakonec v roce 1998 odešla a po jejím boku se postupně vystřídala řada mužů. Patřili mezi ně i Zdeněk Podhůrský nebo veterinář Roman Hanke.

V roce 2008 si vzala neúspěšného producenta Jiřího Pomeje. Tehdy nejsledovanější pár českého šoubyznysu se rozvedl v říjnu 2010. Od roku 2007 byla zpěvačka středem pozornosti médií kvůli své psychické labilitě a nedodržování smluvních závazků (rušení koncertů v důsledku závislosti na antidepresivech a alkoholu). Ačkoli podstoupila tříměsíční léčbu na kroměřížské psychiatrické klinice a několikrát se pokusila o comeback, její problémy měly na její kariéru fatální dopad.

To se ukázalo v plné síle, když si v roce 2011 začala chodit s Josefem Rychtářem.Tomu rozvedla manželství, po jeho boku často kolabovala a měla modřiny, zkrátka ani on ji nedokázal ukočírovat. V červenci 2013 od něj utekla s bývalým přítelem Zdeňkem Macurou do Itálie. Rychtář tehdy potvrdil její problémy s alkoholem a prášky. Pod psychickým tlakem později souhlasila s návratem k bývalému příteli a Rychtáře si na podzim 2013 vzala za manžela. Na pár měsíců pak opět zářila (po operaci dvanácterníku nemohla pít alkohol), kolem Vánoc zase ale začala vypadat divně a hovoří se o tom, že se snad znovu stala závislou na lécích.

V lednu 2014 absolvovala stomatologickou operaci. Později už se na veřejnosti ukazovala sporadicky, a když už, děsila svou extrémní vyhublostí. Zrušila mnoho koncertů a její psychický stav se natolik zhoršil, že 29. dubna 2014 skočila v Uhříněvsi, kde bydlela, pod projíždějící vlak.

Iveta měla o dva roky staršího bratra Lumíra a dvojče Ivanu, která vystupuje jako zpěvačka pod uměleckým jménem Vianna. 


Časová osa článků