Linda Vojtová (37 let)
topmodelka

Bulvární status: V poslední době se čím dál častěji vrací do Prahy. Po 14 letech se rozešla s přítelem a už má za něj náhradu. Autor: jc


Lindě Vojtové se daří propagovat hudbu jejího dědečka za velkou louží.

Lindě Vojtové se daří propagovat hudbu jejího dědečka za velkou louží. Herminapress

Dmula se pýchou. Česká topmodelka pomohla rozeznít dílo svého dědy v americkém svatostánku hudby

Hudba respektovaného hudebního skladatele Vadima Petrova znovu zazněla v newyorské Carnegie Hall. V uspořádání koncertu v americkém svatostánku hudby, kde koncertují světové špičky a v letech 2000 a 2005 zde vystoupil třeba i Karel Gott, měla prsty skladatelova vnučka Linda Vojtová (37) se svou maminkou Tatjanou. Lepší příbuzné si Vadim Petrov snad ani nemohl přát.

Koncert byl pořádaný společně s orchestrem OSN a hráči z Newyorské filharmonie. Byl to již druhý koncert v Carnegie Hall, na kterém hráli hudbu Vadima Petrova. Poprvé zněla jeho skladba Jana Eyrová v říjnu 2018 a před pár dny se podruhé hrálo Nokturno in G.

Další koncert s Petrovovou hudbou se uskuteční v New Yorku letos v dubnu, tak třeba se autor hudby ke Krtečkovi nebo Krkonošským pohádkám tentokrát za oceán vypraví osobně. „Jsem velice pyšná na dědovu hudbu a na to, jak ji lidé přijímají,” říká Linda, která na hudbu svého dědy šla i přehlídku. Modelka v rámci newyorského týdne módy předvedla kolekci českého návrháře Jiřího Kalfaře (jednalo se o první přehlídku českého designéra v celé historii této akce - pozn. red.).

„Jako hudbu, na kterou jsem já s ostatními významnými českými a zahraničními modelkami předváděla kolekci, si vybral dědovu skladbu s názvem Ruské Evangelium. Zazněla jako remix namixovaný známým adaptérem Borisem Carloffem,” uvedla nadšeně Linda Vojtová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků