Tori Spelling

Tori Spelling Profimedia.cz

Roztomilá holčička bývala hvězdou seriálu Beverly Hills 902 10, poznáte koho hrála?

18. ledna 2012 18:51

Americká herečka Tori Spelling (38), jež se do paměti televizních diváků zapsala jako nevinná Donna Martin ze seriálu Beverly Hills 902 10 se narodila do rodiny jednoho z nejvlivnějších amerických filmových producentů 70. - 90. let Aarona Spellinga. Byla tedy téměř předurčena k tomu, aby se vrhla na hereckou dráhu a jak se říká, cestičku k filmu měla skvěle umetenou. Dnes už se ve filmech objevuje spíš sporadicky, většinu času totiž věnuje svému manželovi a především pak dětem.

Tori si zahrála v několika filmech svého otce, než se v roce 1990 dostala k roli Donny v seriálu Beverly Hills, který spolu s jejím otcem produkoval Darren Star. V průběhu jeho natáčení a rovněž v době své největší slávy, se pustila i do několika dalších projektů. Objevila se například ve filmech Awake to Danger, Špinavé kšefty, Noci s vrahem nebo v roce 1997 také ve Vřískotu 2 a o devět let později pak v parodii Scary Movie 2. Tori se od roku 2006 věnovala také seriálu So noTORIous.

Tori si prošla několika vztahy, mimo jiné i s hereckým kolegou z Beverly Hills 902 10 Brianem Austinem Greenem, jenž ztvárnil Davida. Dále pak randila s Nickem Salavasem či Vincentem Youngem. Následovalo její první manželství s Charliem Shanianem, s nímž se po dvou letech rozvedla. Brzy poté se v roce 2006 provdala za svého současného manžela Deana McDermotta, s nímž má tři děti. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz