Rodiče čtyřletého umírajícího chlapce vybírali peníze na léčbu po sousedech

13. prosince 2010 13:50

Ve chvíli, kdy byla čtyřletému Jamiemu diagnostikovaná velice agresivní forma rakoviny, jeho rodiče stáli před zdánlivě nemožným úkolem - sehnat v přepočtu 12 miliónů korun na náročnou léčbu. Lékaři rodičům Johnovi a Vicky Inglisovým z anglického Yorkshire sdělili, že jejich syn trpí maligním embryonálním nádorem zvaným neuroblastom v pokročilém stadiu a jeho šance na přežití je menší než 30 procent.

Inglisovi však rozhodně nehodlali jen přihlížet, jak jim jejich milované dítě chřadne pod rukama a rozjeli velkou charitativní akci. Začali pátrat po internetu, kde se dozvěděli o průkopnické léčbě pomocí protilátek prováděné v USA, která by mohla výrazně zlepšit šance na Jamieho uzdravení. Cena však byla závratná, kompletní procedura by vyšla na 12 miliónů korun, informoval britský Daily Mail.

Jelikož tolik peněz by rodiče dohromady nikdy nedali, požádali o pomoc veřejně na internetu a Vicky dokonce začala obcházet cizí lidi v okolí jejich domova s kyblíkem v rukou. To samé udělal i John Inglis v německé armádě, kde působil v době určení diagnózy svého syna.