Věkový rozdíl není u Emílie a Magdy Vášáryových téměř poznat.

Věkový rozdíl není u Emílie a Magdy Vášáryových téměř poznat. Foto: Super.cz/Hermína, Profimedia.cz

Které to v babičkovském věku sluší víc? Podívejte se, jak s grácií stárnou sexsymboly 60. let, sestry Vášáryovy

Slovenské herečky Emília (73) a Magda (66) Vášáryovy stárnou obě s grácií sobě vlastní. Obě dvě dámy patřily ve své době k nejkrásnějším a nejcharizmatičtějším herečkám. Ač je mezi slavnými sestrami sedmiletý věkový rozdíl, vůbec to na nich není poznat.

Sympatickým dámám to v babičkovském věku moc sluší a pořád jsou velmi vitální. Mladší Magda už sice hereckou kariéru pověsila na hřebík, ale její vážné i komediální role jsou už navždy zapsané v myslích diváků.

Nezapomenutelná byla Magda Vášáryová coby Markéta Lazarová ve stejnojmenném slavném filmu Františka Vláčila i jako paní správcová z Menzelova kultovního snímku Postřižiny, kde si nechala od svého muže nabacat na zadničku, lezla s Pepinem na komín a také ukazovala své výstavní vnady.

Magda Vášáryová koncem osmdesátých let pověsila hereckou kariéru na hřebík. Aktivně se však zapojila do veřejného dění a působila jako diplomatka a poslankyně. Naopak Emílii Vášáryovou vídáme na televizních obrazovkách a především divadelních prknech s železnou pravidelností.

Naposledy se Emília Vášáryová představila českým divadelním divákům minulý víkend v rámci dvacátého ročníku festivalu Slovenské divadlo v Praze. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků