Jiří Pomeje (1964–2019)
herec

Vzpomínka Super: Zemřel ve svých 54 letech na rakovinu. Autor: ac


Jiří Pomeje

Jiří Pomeje Michaela Feuereislová

Tři měsíce po pohřbu stále nemá klid: Urna s Pomejeho (✝54) popelem zůstala v krematoriu. Zatím ji nikdo nevyzvedl

Jiří Pomeje (✝54) je už tři měsíce po smrti, herci dala během posledního rozloučení v Českých Budějovicích sbohem i řada kolegů z branže. Jeho popel však podle informací Blesku stále zůstává v tamním krematoriu, urnu prý nikdo nevyzvedl.

„Jirka dosud pohřben není, doufám, že tuto situaci brzy vyřešíme,“ svěřil deníku otec zesnulého Jiří Pomeje starší. Vše se zpozdilo, protože hercova rodina nemá prozatím rodinnou hrobku, a musí si tak nejprve opatřit na hřbitově místo. A to nějakou chvíli trvá.

A kde nakonec bude místo posledního hercova odpočinku? „Jirka prý vyjádřil přání, že by jednou rád spočinul v Českém Krumlově, tak myslím, že to tak dopadne,“ uvedl Pomeje st. s tím, že je na stejném hřbitově pohřben i Jiřího kamarád Petr Muk (✝45).

„Je to pěkná ostuda! Spíš průser, že Jiřin nemá ještě klid. Pomohl bych moc rád, ale respektuji, že je to věc rodiny,“ vyjádřil se k věci pro změnu Jiřího nejlepší přítel a mecenáš Pavel Pásek. Nechal se ale slyšet, že Český Krumlov je ideálním místem Jiřího posledního odpočinku. „Je to ideální, je tam krásně a s Jirkou jsme se tam nejednou pěkně ožrali,“ zavzpomínal. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků