Filip Renč

Filip Renč Foto: Jan Handrejch, Právo

Filip Renč má kšeft života. Bude natáčet film za 70 miliónů

Režiséru Filipu Renčovi (55), který minulý týden začal natáčet pokračování legendárního seriálu Sanitka, přistálo do klína zlaté prasátko. Podle scénáře režiséra a scenáristy Zdeňka Zelenky bude natáčet jeden z nejnákladnějších celovečerních filmů v historii české kinematografie. Hrubý rozpočet je zatím odhadnutý na sedmdesát miliónů korun.

„Bude se jednat o veselý rodinný film, u kterého se pobaví celá rodina. Je to o člověku, který vždycky přijde do města a řekne, že ve městě zavede plynové osvětlení. Je to ale jenom záminka, aby mohl do města pouště plyn na změny nálady. Jedině děti jsou proto tomu odolné a mohou proti němu bojovat,“ prozradil část scénáře producent snímku Zdeněk Kubík, který stojí i za filmy Czech Made Man a očekávaným trhákem Hranaři.

„ Film začne tak, že v jednom městě dotyčný pán končí a odlétá svým balonem do jiného města. Tam právě začne náš příběh. Vše se bude točit před zeleným pozadím a přípravy budou trvat tři čtvrtě roku, takže se natáčet začne příští rok v zimě. V toto roční období se totiž moc filmů netočí, ale jelikož budeme pracovat ve studiu, tak nám počasí nevadí,“ dodává Kubík, který v podledních dnech vzal pod svou ochranu zpěvačku Ivetu Bartošovou. 

Karen Mchitarjan , Super.cz


Časová osa článků