Robert Hossein tehdy a dnes.

Robert Hossein tehdy a dnes. Profimedia.cz

Mrkejte: Takhle dnes vypadá životní láska Angeliky, charismatický Joffrey de Peyrac

3. září 2011 14:31

Francouzský herec Robert Hossein (83), který se proslavil zejména svou rolí hraběte Joffreye de Peyrac ve snímku Angelika, markýza andělů, je stále velmi energickým člověkem. Podívejte se, jak v současné době tento idol žen vypadá.

Robert se narodil v Paříži, kde navštěvoval hereckou školu. Pracoval jako herec a režisér v divadle Grand Guignol, kde slavil úspěch v Sartrových hrách S vyloučením veřejnosti a Uctivá poběhlice. Na filmová plátna se dostal rolí v krimi filmu Du rififi chez les femme. Pracoval po boku nejslavnějších hereček, jakými byly například Brigitte Bardot, Sophia Loren nebo Michèle Mercier.

V šedesátých letech se stal představitelem hraběte de Peyrac v úspěšné sérii o dobrodružstvích krásné markýzy Angelika, markýza andělů, Angelika a král, Nezkrotná Angelika a Angelika a sultán. Tato role jej nejvíce zviditelnila po celém světě.

Na vrcholu slávy počátkem sedmdesátých let opustil Paříž, omezil filmování, aby se věnoval výhradně divadlu. Stal se uměleckým šéfem, dramaturgem a režisérem Lidového divadla v Remeši. Za svůj příspěvek filmovému umění byl oceněn na MFF v Moskvě roku 1983.

Z manželství s herečkou Marinou Vladyovou má syny Igora a Pierra, z manželství s dcerou bývalého francouzského ministra Caroline Eliaschefovou má syna Nicolase a s herečkou Candice Patouovou má syna Juliena. 

Sabina Tesařová , Super.cz