Linda Vojtová si obtočila kolem prstu samotného Armaniho.

Linda Vojtová si obtočila kolem prstu samotného Armaniho. Foto: archiv L. Vojtové

Tyhle fotky můžou za to, že se do české topmodelky zbláznil světově úspěšný návrhář. Doteď jí říká Bella Linda

Linda Vojtová (35) nedávno dorazila do Prahy kvůli koncertu pro svého dědečka, který uspořádala ve Smetanově síni Obecního domu. A při příležitosti našeho setkání jsme se Lindy nemohli nezeptat na nedávný křest exkluzivní knihy Giorgia Armaniho, ve které se česká topmodelka také vyskytuje.

„Byla to moje úplně první spolupráce s takto významným světovým návrhářem. První z kampaní jsme fotili pět nocí v centru Londýna. Jedna noc, jedna fotka,” vzpomíná si velmi přesně na genezi vzniku unikátních snímků Vojtová. „Pan Armani byl velmi důkladný i na líčení a účes. Trvalo nám celý jeden den, než byl s výsledkem spokojený,” vzpomíná Linda.

Samotné focení nebylo bez komplikací. „Při jednom focení nás napadl bezdomovec a snažil se ukrást světlo fotografů. To nám zpestřilo dlouhé a mrazivé londýnské noci,” směje se topmodelka.

Zmíněné focení kampaně, jejíž snímky se objevily v Armaniho nové knize, zahájilo několikaletou spolupráci mezi fenomenálním módním návrhářem a jednou z nejúspěšnějších českých topmodelek. Od té doby oslovuje Armani Vojtovou 'Bella Linda’. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků