Potomci Michaela Jacksona nestrádají.

Potomci Michaela Jacksona nestrádají. Profimedia.cz

Děti Michaela Jacksona rozhodně nestrádají: Ročně z dědictví po králi popu zmizí přes 100 miliónů

Pečovat o děti popového krále není nic laciného. Za jediný rok totiž vyšly v přepočtu na ohromných 104 miliónů korun. Vyplývá to ze soudní dokumentace, kterou vyplnili právníci pracující pro pozůstalost Michaela Jacksona (✝50). Celkem je ve vyúčtování uvedena částka 4,3 miliónu dolarů.

Peníze sloužily na výdaje, které měli osmnáctiletý Prince, šestnáctiletá Paris a třináctiletý Bigi (dříve známý jako Blanket). Velkou část z celé sumy tvoří školné. Prince i Paris chodili na Buckley School, přičemž Paris později odešla. Nicméně roční školné tam činí 1,8 miliónu korun. Školné v umělecké škole pak vyšlo na 720 tisíc korun za rok.

Soukromé letadlo vyšlo na 3,4 miliónu korun, zaměstnanci a služebnictvo v jejich nemovitostech na 11,3 miliónu korun a výlet na Havaj pro Prince a Paris, který absolvovali se svou biologickou matkou Debbie Rowe, vyšel na 10,4 miliónu korun.

O potomky popového krále pečuje jejich babička, pětaosmdesátiletá Katherine Jackson, která si z dědictví po synovi nechala vyplatit 14,4 miliónu korun a opravila za to svůj dům v Hayvenhurst.

Jackson po své smrti zanechal dluhy v celkové výši dvanáct miliard korun. Majetek, který po něm zůstal, však podle odhadů dosahuje hodnoty osmatřiceti miliard korun.

Prince, Paris a Bigi získají polovinu svých dědických podílů ve třiatřiceti letech. Zbývající polovinu až v den svých čtyřicátých narozenin. 

Famous


Časová osa článků