Úřad chtěl po důchodci upřesnit datum úmrtí kvůli vypočítání jeho dluhu

Velice netaktního jednání se dopustil finanční úřad v anglickém městě Solihull. Čtyřiaosmdesátiletému důchodci Kennethu Jonesovi přišel domů dopis žádající o upřesnění data jeho úmrtí. Úřad se domníval, že je muž již mrtvý, jelikož v textu se mluvilo o zesnulém panu Jonesovi. Úřad chtěl spočítat, kolik jim muž dluží peněz.

Úřad už také stačil zkontaktovat exekutory, kteří měli zabavit majetek „zemřelého“. Potřeboval však zjistit přesné datum Jonesova úmrtí, aby dluh mohl určit přesně. Dopis obsahoval i další dotazy, a to především ohledně majetku.

Stařík, který je již léta vdovec, ale sám je stále plný života, byl v šoku, když psaní obdržel. Od té doby uběhl měsíc a zatím se nedočkal žádné omluvy.

„Byl jsem skutečně ohromený, ukázal jsem to synovci, který si pak šel s někým z úřadu promluvit. Myslím, že bych měl dostat nějakou náhradu za způsobený stres. Jak by se oni cítili, kdyby dostali dopis, ve kterém by stálo, že jsou mrtví? Stěžoval jsem si a očekával nějakou omluvu, ale do teď nepřišla. Podle mě by měli říci, že je ten omyl mrzí,“ uvedl rozhořčený Jones.

Dagmar Plecháčová 


Časová osa článků