Veronika Žilková má starosti.

Veronika Žilková má starosti. Michaela Feuereislová

Žilkové se ozvali podvodníci. Jejímu zadluženému synovi nabízejí práci spekulanti

Čtvrteční výzva herečky Veroniky Žilkové (58) na Super.cz, aby se ozvali ti, kdo by mohli nabídnout práci jejímu těžce zadluženému synovi, nezůstala bez odezvy. I když herečka především apelovala na ty, kteří mu mohou nabídnout manuální práci, do redakce přišlo mnoho mailů s nabídkou výdělku ve finančnictví. „Je to past,“ smutní Veronika.

„Honzík takovou práci už zkoušel, ale to nemá smysl,“ říká hvězda nového seriálu televize Nova První krok. Mezi nabídkami byly i ty, aby se zapojil do síťového marketingu. Jde o jakési podnikání podobné kdysi úspěšným podvodným „letadlům“, kdy člověk musí do podnikání dostat co nejvíc svých známých a kamarádů, aby měl vůbec šanci vydělat nějakou tu kačku.

Honzovi ale někteří nabízejí pomoc s oddlužením. „Děláme podobnou činnost jaká je v pořadu Krotitelé dluhů. Můžeme mu pomoci s oddlužením, nebo si ho podle jeho šikovnosti zaškolíme a pak bude dělat finanční poradenství. Na vedlejšák si u nás mnozí vydělají dvacet tisíc korun,“ řekl nám například Jan Holubec.

Mezi dalšími nabídkami byla i ta, aby odjel do Anglie a pracoval tam pro českou firmu, která se zabývá rekonstrukcemi bytů a domů. „Abych mu pak jen nezaplatila letenku a nevyklubal se z toho podvod,“ směje se Žilková, ale vzápětí dodává, že už o práci pro syna v zahraničí také vážně uvažovala. Nedávno se totiž Honzík zase ztratil, po dvou dnech se ale naštěstí vrátil. A začít znovu v cizině, osamostatnit se a dospět tam, to by jejímu synovi určitě mohlo prospět.

„Každý den teď poctivě prodává lístky v kině, ale co si budeme povídat, je to jen za pár kaček. Snad se nějaká nabídka práce nakonec ujme,“ doufá Veronika, která kvůli novému řediteli Divadla na Vinohradech Tomáši Töpferovi bojí i o svého manžela Martina Stropnického, tamního uměleckého šéfa. „Ještě budeme muset najít práci pro Martina a pro mě. Je jasné, že na Vinohradech oba končíme,“ dodala herečka. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků