Karel Štědrý

Karel Štědrý Michaela Feuereislová

Karel Štědrý se potýká se zdravotními problémy: Selhává mu srdce

Zpěvák Karel Štědrý musí skončit se svým milovaným tenisem. Na dovolené v Jihoafrické republice měl srdeční příhodu a lékaři mu diagnostikovali nedomykavost srdeční chlopně.

"Na dovolené v Jihoafrické republice se mi udělalo špatně. Asi vinou přílišné vlhkosti se mi najednou začalo špatně dýchat. S manželkou nás to dost vyděsilo, nevěděl jsem, co se děje," prozradil Karel Štědrý.

Ihned po návratu z dovolené navštívil specialisty v Praze a došel si na potřebná vyšetření. Lékaři nakonec diagnostikovali nedomykavost srdeční chlopně.

Než budou hotová další vyšetření, musí si dát pauzu s tenisem a ostatními sporty. "Kvůli problémům se srdíčkem se musím začít velmi šetřit," řekl Novinkám.

Karel Štědrý stále pracuje na plné obrátky. Chystá řadu novinek. "Dotočil jsem medailonek k 80. narozeninám Jiřiny Bohdalové a už připravuji koncert s Laďou Kerndlem, Evou Pilarovou a Pavlínou Filipovskou. V Boby centru 5. května, zazpíváme v rámci vystoupení Zlaté české hity s Orchestrem Karla Vlacha," říká.

Právě legendárnímu dirigentovi se chystá Štědrý vzdát hold. "7. října by slavil 100. narozeniny a na na podzim proto chystáme velkou akci, která bude poctou Karlu Vlachovi," dodal Štědrý. 

Gabriela Wolfová


Časová osa článků