Elizabeth Taylorová

Elizabeth Taylorová Profimedia.cz

Nekrolog Elizabeth Taylorové psal muž, který je již šest let po smrti

25. března 2011 14:47

Přestože se to může zdát poněkud ponuré, nekrolog Elizabeth Taylorové měl významný americký deník The New York Times napsaný už v roce 2005. Jeho autorem byl dnes již rovněž zesnulý divadelní kritik Mel Gussow. Hereččin nekrolog byl tak použit po šesti letech od svého vzniku a doplněný pouze o poslední zásadní informace ze života nejslavnější filmové představitelky královny Kleopatry.

Mel Gussow zemřel ve stejném roce, kdy sepsal nekrolog Taylorové. Po boji s rakovinou nad ním v roce 2005 zákeřná nemoc zvítězila. Gussow se na tuto činnost pro zmiňovaný deník specializoval, na svém kontě měl více než čtyři tisíce nekrologů významných osobností. Hereččin strukturovaný popis osobního života i kariérních úspěchů z velké části vytvořený Gussowem doplnil a dokončil Peter Keepnews.

Psaní detailních profilů veřejně známých osobností před jejich smrtí, avšak již s použitím minulého času, se v deníku The New York Times používá běžně, což potvrdila i členka jejich redakce Veronika Bednářová v jednom ze svých článků.

Newyorský deník má speciální oddělení, kde se střádají nekrology herců, zpěváků, sportovců, politiků a dalších. Postupně jsou doplňovány o nové informace a čekají, až přijde jejich čas. Nakonec se pouze připojí odstavec o posledních událostech ze života dotyčného a jeho úmrtí. 

Dagmar Plecháčová