Macura se nevzdává. Dnes odnesl dopis samotnému prezidentovi.

Macura se nevzdává. Dnes odnesl dopis samotnému prezidentovi. Foto: Facebook

Macura se nevzdává a ohledně zesnulé Ivety Bartošové píše už i prezidentovi: Co po něm žádá?

19. května 2014 17:37

Ochránce týraných žen a neúnavný aktér kauz kolem zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (✝48) zřejmě stále nemůže nalézt klid. Jak jinak si vysvětlit další krok stavitele paletových domečků. Na své sociální síti se Zdeněk Macura (44) pochlubil, že dnes podal naléhavou žádost o zajištění telefonických hovorů v době tragédie přímo v prezidentské kanceláři.

„Dokud jsem kroky proti onomu psychopatovi zveřejňoval a důsledně odmítal vyjednávání s ním, tak tu Iveta žila a když jsem jen na chvíli z tohoto postoje polevil, například trestní oznámení zaslané policejnímu prezidiu 5 dní před tragédií jsem nezveřejnil a jen na krátko podlehl jsem pokušení s psychopatem vyjednávat, tak tu už Iveta není. Byla to velká chyba,“ píše na své síti a pokračuje.

„Z toho plyne poučení, při boji proti zlu a psychopatům, veškeré kroky zveřejňovat, zveřejňovat, zveřejňovat a s psychopaty nevyjednávat, nevyjednávat, nevyjednávat. Přesně na to totiž čekají, aby mohli udělat zlo,“ uzavírá Macura dopis, kde také důrazně poukazuje na tři podivné telefonáty, které v době kolem tragické události vedl s Josefem Rychtářem (60), jeho starším synem a jedním z bulvárních fotografů.

"Vážený pane prezidente, obracím se na Vás jakožto na nejvyšší státnickou autoritu v naší zemi, abyste prosím svým vlivem a možnostmi dal podnět k zajištění obsahu těchto hovorů a ten aby zkoumalo několik na sobě nezávislých lidí (alespoň pět) a ne například jen jeden nebo dva - to je velmi důležité," píše se v dopise. Jak na tento dopis zareaguje sám prezident Zeman je zatím ve hvězdách. Už nyní je ale jasné, že Zdeněk Macura se jen tak nevzdá… 

Jiří Nedvídek , Super.cz