Wade Robson byl údajně králem popu zneužíván.

Wade Robson byl údajně králem popu zneužíván. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

To je drsné: Michael Jackson podle soudu znásilňoval chlapce za zvuku domácího alarmu

Tak tomu se snad ani nechce věřit. I čtyři roky po smrti krále popu Michaela Jacksona (✝50) se stále spekuluje, zda zpěvák opravdu sexuálně zneužíval děti, jak někteří tvrdí, nebo ne. Podle svědecké výpovědi Wadea Robsona to tak ale skutečně bylo.

Wade byl údajně jedním z chlapců, které měl Jackson zneužívat. Sám ve výpovědi u soudu uvedl, že byl společně s dalšími hochy zneužit. Když mělo k aktu dojít, popová hvězda spustila alarm nacházející se v ložnici. Ten měl způsobit to, že když se někdo přiblížil k jeho ložnici na devět metrů, zvuk alarmu se vypnul. Jacksona tak nemohl nikdo nachytat.

„Ty hodiny byly napojeny na senzor. A Jackson také zamykal dveře,“ uvedl Robson o hodinách, v nichž byl údajně alarm ukryt.

Australský tanečník a choreograf v květnu podal na zpěváka žalobu, v níž požadoval odškodění. S Michaelem se seznámil v roce 1987, tedy v pěti letech a byl opakovaně zván na zpěvákův ranč, kde se děla údajná zvěrstva. Zpěvák jej měl údajně zneužívat mezi lety 1990 až 1997. I když Robson dříve Jacksona hájil, po jeho smrti stojí proti němu.

"Je to absurdní. Byl jedním z nejsilnějších svědků na obranu Michaela Jacksona," uvedl právník Tom Mesereau, který Jacksona v roce 2005 obhajoval. 

Sabina Tesařová , Super.cz


Časová osa článků