Poznáte tuto holčičku?

Poznáte tuto holčičku? Foto: Archiv

Tato dívenka byla dvakrát ve vězení, ani jedno manželství jí nevyšlo a trpěla depresemi, které utápěla v alkoholu

17. června 2012 12:55

Hlas jako zvon, ale nešťastný osud. Tak by se dala charakterizovat jedna z nejvýznamnějších českých zpěvaček minulého století. Její rodiče se rozvedli, což nesla velmi těžce. Sama neměla štěstí v lásce a svůj žal a deprese léčila prášky a alkoholem.

Eva Olmerová se narodila 21. ledna 1934. Hudbě se věnovala od raného mládí, a to nejen zpěvu, ale také hře na klavír a na kytaru. V roce 1962 nastoupila do tehdejší líhně hvězd, do divadla Semafor, a kariéra se mohla rozjet na plné obrátky.

První desku Jazz Feelin' natočila v roce 1968 v angličtině, o rok později si v Praze zazpívala se světoznámou zpěvačkou Ellou Fitzgeraldovou. Ta byla z Evy tak nadšená, že s ní chtěla jet na společné turné po Evropě. Velké úspěchy jí však nebyly dopřány. Úřady jí cestu nikdy nepovolily. Od normalizace jí byla zakázána činnost a několikrát ji vyslýchala StB, dvakrát se dokonce dostala do vězení, jednou za facku, kterou uštědřila policistovi, podruhé za autonehodu.

Její stav se poté už jen zhoršoval a k depresím, ke kterým přispěla i tři nevydařená manželství, se přidaly i zdravotní problémy. Legendární jazzová zpěvačka zemřela po dlouhé nemoci 10. srpna 1993. 

Lucie Sieglová , Super.cz