Článek
Třicetiletá Siarra Lutton dobrovolně podstoupila odstranění poprsí, protože se jí nelíbilo, jak její tělo s prsy vypadá. Přestože se identifikuje jako žena, toužila po mužnějším těle. Ani v nejmenším ale netušila, jakých hejtů se kvůli takovému zákroku dočká.
Siarra se o své operaci často zmiňuje na Instagramu, kde nasbírala už 150 tisíc sledujících. Netušila ale, kolik z nich zákrokem pobouří natolik, že jí začnou psát nenávistné zprávy. Někteří Siaře dokonce přáli smrt.
Lutton se opravdu nelíbilo, jak vypadala. Prsa schovávala do sportovních podprsenek, a když to nestačilo, stahovala je obinadlem. Nakonec došla k závěru, že pokud se jí něco nelíbí, může to jednoduše změnit, a platí to i o jejím těle.
Siarra podstoupila dvojitou mastektomii s transplantací bradavek. Zákrok jí uhradila pojišťovna.
„Co se týče reakcí, obdržela jsem tak milion těch nejhorších zpráv, jaké si člověk dovede představit. Že bych se měla zabít. Že jsem duševně chorá. Že jsem odporný člověk. Že by svět byl lepší beze mě,“ popsala pro NeedToKnow hrůzu, kterou musela číst.
Když hejty začaly, Siarra je nesla velmi těžce. Měla pocit, že si snad každý muž na internetu myslí, že ženy mají nějakou hodnotu jen v případě, že mají prsa. A dávali jí to pěkně najevo.
„Je to směšné. Nejsem bez nich o nic míň ženou, než kdybych si prsa nechala zvětšit,“ krčí rameny rodačka z Nashvillu.
Operaci podstoupila v roce 2023 a rodina a přátelé ji naštěstí plně podporují. Maminka o Siarru po zákroku pečovala a bratři i otec jí byli oporou. Dokonce i babička, která byla z nápadu nejprve v šoku, jí nyní říká, že vypadá lépe bez poprsí.
Když se Siarra podívala po zákroku do zrcadla, plakala nadšením. Nejen že se cítí víc sama sebou, ale i příjemněji ve vlastním těle. A to, ať už má na sobě tričko, nebo vyrazí na pláž bez něj.
Lutton tvrdí, že zákrok nijak neovlivnil ani její milostný život. S partnerkou se seznámila už před ním a podle všeho nikdy nepřišel na přetřes.
Dnes se Siarra snaží soustředit spíš na pozitivní zprávy od lidí, kterých také není málo. Chodí jí tisíce zpráv, v nichž lidé, kteří se cítí podobně jako ona, Siaře děkují, že sdílí svůj příběh veřejně.
„Je naprosto v pořádku udělat rozhodnutí, které poslouží jenom vám a nikomu jinému nedává smysl. Ostatní si na něj postupně zvyknou,“ vzkázala na závěr Američanka.




