Hlavní obsah
Článek

Prezident Petr Pavel ve svém náročném programu nezapomněl ani na významné datum, které si stojí za to připomenout každý rok. Prevence je základ, a co se zákeřného onemocnění týče, platí to dvojnásob. S manželkou Evou se proto velmi rád připojil k Českému dni proti rakovině.

„Rakovina si nevybírá. Alespoň jednou za život jí podle statistik onemocní každý třetí obyvatel Česka. Jsou to naše mámy, tátové, manželky, manželé, dcery i synové, sousedé, známé osobnosti i úplně cizí lidé. Všechny je spojuje jedno – přání se uzdravit. Ne všem se to bohužel poštěstí,“ uvedl prezident na sociální síti.

„S Evou jsme se dnes připojili k Českému dni proti rakovině, který je letos zaměřen na prevenci rakoviny tlustého střeva. Ta se dá odhalit v rámci screeningu, zajděte si na něj,“ apeloval Pavel v závěru svého příspěvku.

Tím prezidentský pár náramně zabodoval. Lidé v diskuzích na sociálních sítích superlativy nešetřili a zlí jazykové a „dezoláti“, kteří i v těchto chvílích na hlavu státu i první dámu nevybíravě útočí, neměli šanci a téměř se nedostali ke slovu.

„Konečně reprezentativní prezident a první dáma. Děkujeme. Pravá elegance s reprezentací!“ dozvěděl se o sobě Pavel a chotí. Faktem je, že jim to se žlutým květem na klopě, který je symbolem zmíněného významného dne, velmi slušelo.

5
fotek

Další články

Načítám