Hlavní obsah
Článek

Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain či Amy Winehouse (†27). To jsou hlavní jména tzv. Klubu 27, kterým se označují rockoví a bluesoví hudebníci, jejichž život skončil předčasně v sedmadvaceti letech. Právě tyto hvězdy herec Martin Dejdar (58) zbožňuje.

I díky postavě Ozzáka herec diváky přesvědčil o tom, že on sám je velký rocker. Rozhodl se proto svoji lásku k těmto umělcům přenést na dobrou věc.

Jejich tvorba přetrvává dodnes, přestože žili tak krátce. A tak jsme vydražili jejich obraz z dílny Vlastimila Kvapila, na kterém naleznete všechny tyto umělce. Výtěžek poputuje těm, kteří nemají u nás tak šťastný život,“ prozradil Martin Dejdar.

Obraz se nakonec vydražil za 47 tisíc korun. Jak nám Martin během aukce prozradil, sám je přesvědčený, že právě jeho postava Ozzáka cítí k těmto hudebníkům velký respekt. „Ozzák v Klubu 27 naštěstí není, Ozzák žije dál a už se tam ani nedostane, zaplať pán bůh. Pro Ozzáka to byly ikony, které miluje a poslouchá je,“ řekl herec Super.cz.

Martin Dejdar se snaží pomáhat o sto šest a pravidelně pořádá akci s názvem Golf s nadějí. V letošním ročníku, do kterého se zapojila třeba herečka Jiřina Bohdalová (92), bijec Karlos Vémola (38) či hokejista David Pastrňák, se nakonec vybralo 363 tisíc korun. Tato částka byla předána nadačnímu fondu Fonte Vitae.

Reklama

Další články