Věra Špinarová (1951–2017)
zpěvačka

Vzpomínka Super: V 65 letech předčasně odešla.... Autor: daz


Heidi Janků v dabingovém studiu

Heidi Janků v dabingovém studiu Foto: MV knihy

Smutek zahání prací: Když nejsou koncerty, odskočila si Heidi Janků k dabingu. Namluvila kočičku, ale kupuje pejska

Jak už Super.cz informoval, zpěvačka Heidi Janků (58) zahání smutek po skonu svého manžela Iva Pavlíka prací. A protože na říjen měla původně naplánované turné s Věrou Špinarovou (✝65), práce jí momentálně chybí. Tak si od zpěvu odskočila aspoň k dabingu.

Heidi se vrátila do dětství a v nahrávacím studiu U Bodláka Na zelené louce namlouvala postavu kočičky pro audioknihu Nové příběhy pejska a kočičky, která vyjde na jaře příštího roku. „Pejsek a kočička jsou moje dětství. Byla to má nejoblíbenější dětská knížka, což asi pro celou mou generaci. Hrozně ráda jsem si v ní listovala a četla. Moc se mi líbil sloh, jakým je napsaná, a byla jsem nadšená z kreseb. Byly jednoduché, a proto jsem měla pocit, že bych to tak, jak to namaloval pan Čapek, namalovala i já, i když mi jinak malování moc nešlo,“ přiznává Heidi.

„Proto mě potěšilo, že jsem byla oslovena, abych namluvila kočičku do audioknihy Nových příběhů pejska a kočičky. A moc se mi líbí i nové ilustrace, které jsou barevné, plastické a oproti těm původním velmi složité. Doba se změnila a dnes musí děti u knížky zaujmout i kresby, a myslím, že nová podoba pejska a kočičky tento účel splní,“ usmívala se Heidi, která čte kočičku vyšším hláskem a nezapomíná se protahovat, kroutit či vrnět.

„Doufám, že knížka Nové příběhy pejska a kočičky bude mít na děti stejně pozitivní vliv jako Povídání o pejskovi a kočičce mělo vliv nejen na mě, ale i na několik generací čtenářů. Snad si děti v knížce budou rády listovat, prohlížet krásné obrázky a přemýšlet o příhodách, které pejsek s kočičkou prožívá, tak jako jsem to před lety dělala já, a že na knížku budou také tak hezky vzpomínat, jako na ni dodnes vzpomínám já,“ dodala Heidi. Pejska, nerozlučného kamaráda kočičky, čte imitátor Libor Petrů a s kočičkou Heidi si ve studiu skvěle notoval. „S Heidi se znám řadu let, dokonce jsem pro ni složil písničku a před pár lety jsme spolu nazpívali duet na mé cédéčko,“ prozradil Libor Petrů.

Ve studiu byla i tři malá koťátka, která dokreslila atmosféru natáčení audioknihy Nové příběhy pejska a kočičky, jenž vyjde na jaře příštího roku. Jedno z koťátek se k Heidi hodně mělo a sympatická zpěvačka si ho málem odnesla domů. „Musela jsem poprosit pana majitele studia Jana Jiterského, aby koťátko odnesl, jinak bych si ho opravdu vzala domů, i když nevím, jak by se s ním skamarádil pejsek, kterého mám zamluveného,“ přiznala se smíchem sympatická Heidi.

Zpěvačka má totiž zvířata velmi ráda a už se těší na štěňátko, které by mělo přijít za pár týdnů na svět a Heidi ho již má zamluvené. V devadesátých letech měla knírače Falka, který se jmenoval podle populárního rakouského zpěváka. Jezdil s ní na všechna vystoupení, a když lyžovala, měla Falka na zádech v batohu, ze kterého mu koukala jen hlava. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků