Michael Foret (36 let)
Zpěvák

Bulvární status: V srpnu 2016 se mu narodila dcera Lia Autor: ls


MikAel představil klip Alone Together Video: MikAel

Hackeři mu ukradli přes 60 tisíc, tak si spravil chuť muzikou. Nový klip českého zpěváka je hodně lowcostový

Zpěvák Michael Foret (36) musel před pár dny řešit velkou nepříjemnost. Do jeho profilů na sociálních sítích a potažmo bankovní karty se nabourali hackeři a on přišel nejen o roky práce, kontakty a tisíce fanoušků, ale také o více než šedesát tisíc korun.

„Zmizela spousta let budování instagramovýho a FB profilu a kanálu, skrze který jsem efektivně komunikoval nejen se zhruba patnácti tisíci fanoušky, ale také s přáteli. Hodně pro mě důležitých kontaktů, nejen pro práci, je nenávratně pryč. A i když se to může zdát jako blbost a dost možná maličkost, zamrzí to,“ řekl Foret, který zve fanoušky na nové profily michael_foret_official na Instagramu a MichaelForetOficialni na Facebooku.

Tam nyní představil i novou píseň a klip svého projektu MikAel - Alone Together. Ačkoli svým názvem může svádět k domněnce, že jde o další „koronavirový“ song, není tomu tak.

„Píseň i text se začaly klubat někdy v lednu/únoru a idea songu je taková, že všichni jsou osamělí, což nás ve výsledku spojuje. Pár týdnů po natočení písně se vše zavřelo, lidi šli do karantény a dost možná hodně z nich se mohlo cítit i osamělých. A všechny nás to najednou začalo spojovat. Celý svět tím byl, a doteď je, propojen. Tohle ale není song o karanténě, ani o rouškách ani o pandemii. Je to vlastně obyčejný love song s mírně sociálním přesahem,“ říká.

S tím, že pokud by si lidé přece jen píseň chtěli propojit s aktuální situací, mohou tak učinit jejím stažením. Sto procent zisku se Foret rozhodl věnovat na podporu seniorů a pacientů s Alzheimerovou chorobou. „Bydlím kousek od Prahy a je tu jeden seniorský komplex, ke kterému mám blízký vztah. Rád bych, kdyby jim píseň vydělala aspoň na tablet, aby si babičky a dědečkové mohli víc skypovat se svou rodinou, když už za nimi měsíce nemůžou,“ dodal.

Stejně jako MikAelovo debutové album Easy vznikla i nová píseň ve spolupráci s producentem a multiinstrumentalistou Luďkem Fialou. Klip, který zpěvák představil, je ryze minimalistický a - jak sám říká - lowcostový.

„Dejme tomu, že je to spíš taková jednoduchá vizuální hříčka. Bez větší nadsázky totiž mohu prozradit, že pořízení tohoto audiovizuálního díla trvalo okolo 5 minut na mobilní telefon na jeden take. Koneckonců šlo spíše o nápad než o nákladné řešení a myslím, že s trochou důvtipu si člověk vlastně dokáže do jisté míry poradit i s málem. Proto jsem se rozhodl pro maximální low-cost a natočil zatím tuhle první verzi,“ uvedl Foret.

V nejbližších týdnech by měl vzniknout i druhý klip, do jehož tvorby chce MikAel zapojit i fanoušky. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků