Lešek Wronka (59 let)
hudební producent

Bulvární status: Chystá svatbu s polskou zpěvačkou Halinou Mlynkovou. Autor: veš


Halina Wronka Mlynková žila většinu života v Polsku, má ale výbornou češtinu. Super.cz

Manželka objevitele Farne je populární hlavně v zahraničí, u nás se ale cítí víc doma: Jsem ráda, že mě tady nikdo nezná

V Polsku patří Halina Wronka Mlynková k hvězdám první velikosti. Když ale vyslovíte její jméno v Česku, tak si pod ním většina lidí nic nevybaví. Je to paradox, protože zpěvačka považuje Českou republiku za svůj druhý domov.

Mlynková se narodila v Čechách a dětství prožila v Návsí u Frýdku-Místku. Kariéru zpěvačky ale rozjela v Polsku, dodnes zde vystupuje a ve Varšavě má dokonce byt. Do země svého původu se vrátila díky objeviteli Ewy Farne (59) Lešku Wronkovi, kterého si před dvěma lety vzala.

„Vrátila jsem se domů. Není to pro mě žádný šok. Je to moje kultura, na kterou jsem byla zvyklá, když jsem byla malá. Musela jsem jen oprášit jazyk, dávám si například pozor na délky,” říká Halina Wronka Mlynková, která prý necítí velký rozdíl mezi životem v Praze a ve Varšavě. Stověžaté město má ale přece jen pro Halinu jednu výhodu. „Tady se mi žije komfortněji, protože mě nikdo nezná.” 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků