Královna Alžběta II. Windsor (96 let)
Královna

Bulvární status: Je nejdéle vládnoucím monarchou britské historie. Autor: ls


Princ George s princem Williamem na koncertě pro královnu

Princ George s princem Williamem na koncertě pro královnu Profimedia.cz

Upjatost stranou, tady se slaví! Malý George s princezničkou Charlotte i vysmátí William s Charlesem vzdávali hold královně

Oslavy 70 let britské královny Alžběty II. (96) vyvrcholily velkolepým koncertem v Buckinghamském paláci. Kapela Queen s Adamem Lambertem, Alicia Keys, George Ezra, Diana Ross, Rod Stewart a řada dalších hvězd zpívali společně s tisícovkami diváků na počest královnina platinového jubilea.

Velkolepý koncert si samozřejmě nenechala ujít ani královská rodina, samotná královna Alžběta II. na koncert kvůli únavě nedorazila, ale sledovala ho u televizní obrazovky.

Gesto, kterým řekl víc než tisíc slov: Z reakce prince Charlese na snachu Kate Middleton jsou Britové paf

Oslava se nesla v duchu úsměvů a zpěvu, do kterého se zapojili i nejmladší členové královské rodiny. Princ George (9) byl opět hvězdou oslav, když zpíval společně s ostatními písničku Sweet Caroline od Roda Stewarta. Přidala si i jeho sestřička Charlotte (7), a samozřejmě princ William (40) se svou chotí Kate (40). Uvolněná atmosféra strhla i prince Charlese (73) a jeho ženu Camillu (75).

Královská rodina včetně prince George zpívá s Rodem Stewartem píseň Sweet Caroline.

Charles pak královně vzdal hold ve svém projevu a ocenil ji za to, jak sjednocovala národ. „Vaše Veličenstvo, byla jste s námi v obtížných časech, smějete se a pláčete s námi a především jste tu pro nás po celých těch 70 let. Slíbila jste, že budete sloužit celý život, stále to plníte. Proto jsme tady,“ řekl Charles, jenž je královniným nástupcem.

Nech toho mávání, Louisi! Princezna Charlotte je hvězdou oslav královnina jubilea, tímto gestem pobavila svět

V hledišti se skvěle bavily také oblíbené královské sestry princezna Beatrice a Eugenie se svými manželi a další členové královské rodiny. Pozornost fotografů byla ale opět nejvíc upřena na rozkošného George a jeho malou sestřičku Charlotte, kteří si oslavy užívají s roztomilou dětskou bezprostředností. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků