Jitka Zelenková (72 let)
zpěvačka

Bulvární status: I bez chlapa stále kvete jako květina. Autor: agš


Jitka Zelenková jako blondýna v paruce. Psal se rok 1971.

Jitka Zelenková jako blondýna v paruce. Psal se rok 1971. Foto: Archiv Jitky Zelenkové

Experimentovala s účesy, barvami i délkou vlasů: Jako blondýnu tuhle českou zpěvačku ale neznáte

Majitelku sametového altu a interpretku tklivých balad o lásce Jitku Zelenkovou (72) dnes už v davu těžko přehlédnete. Jistě také díky její husté kudrnaté hřívě, která ji zdobí. Byly však doby, kdy zpěvačka se svým porostem na hlavě experimentovala ve velkém.

„Jako mladá holka jsem snad vyzkoušela všechny účesy i odstíny barev. Střídala jsem dlouhé vlasy s krátkými. Zkoušela jsem i paruky. Své přirozeně kudrnaté vlasy jsem žehlila na žehlicím prkně obyčejnou žehličkou. To víte, tenkrát takové vymoženosti jako žehličky na vlasy ještě nebyly,“ směje se Jitka.

Dnes je zpěvačka za to, co má na hlavě, vděčná. „Časem jsem přišla na to, že je stejně nejlepší a nejpohodlnější ta příroda, co mi na hlavě roste,“ říká Jitka, která oslavu svých půlkulatin symbolicky přesunula na letošní podzim.

„Chystám nejen narozeninový koncert 14. 10. v pražském divadle Studio DVA, kde zazní všechny mé zásadní hity, ale také vydání autorizované biografie Jitka Zelenková - Sem tam. Tu se mnou napsali Jan Adam a Jaroslav Kříženecký a premiérově bude k dostání právě na mém narozeninovém koncertu. Takže tímto vás srdečně zvu,“ dodala kudrnatá legenda závěrem. 

Co říkáte na Jitku Zelenkovou jako blondýnu?

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků