František Ringo Čech (78 let)
herec a hudebník

Bulvární status: Pořád má řádně prořízlou pusu. Autor: daz


Jaroslav Uhlíř: Partnerka mě srovnala do latě

Hudební skladatel Jaroslav Uhlíř (76) se na konci roku rozvedl, již delší čas má ale novou partnerku. Helena Chladová pracuje jako psycholožka v pražské nemocnici Motol. „Je to báječné stvoření a díky ní jsem si přestal dělat ostudu s pozdními příchody,“ přiznal Právu Uhlíř.

„Zdeněk mě za pozdní příchody kritizoval i veřejně. Nedivím se mu. A to ještě neprozradil, že zatímco většinou šlo o desítky minut, jednou jsem představení zmeškal o celý den. Spletl jsem si datum,“ usmívá se při vzpomínce na trapas oblíbený muzikant.

Po příchodu nové partnerky je ale rázem vše jinak. „Když jsem doma a vypravím ho sama, chodí už včas,“ tvrdí paní Helena, která přítele doprovodila na křest rockového cédéčka s nově nazpívanými hity zpěváka Jiřího Schelingera. Tomu Uhlíř složil v roce 1972 největší hit Holubí dům.

Na albu Jiří Schelinger: Česko-Slovenská pocta 2011 vzdává zpěvákovi hold dvaadvacet rockových interpretů tří generací. Písně nazpívali například František Ringo Čech (78), David Spilka, Viktor Dyk, Aleš Brichta, Ladislav Křížek nebo Petra Janů. Zpěváci letos také plánují turné, na kterém chtějí nové aranže Schelingerových pecek představit návštěvníkům koncertů. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků