Betka Stanková (42 let)
herečka

Bulvární status: Vztah s otcem dítěte jí nevyšel... Autor: ank


Čerstvá maminka Betka Stanková vyvařuje i doma.

Čerstvá maminka Betka Stanková vyvařuje i doma. Foto: Hotel U Prince

Hvězdy Vyprávěj i Cest domů se pustily do vaření: Tyhle luxusní pochoutky zvládly levou zadní

Český národ je považován za specialisty a milovníky grilování, a tak se pořádají různé párty, gril mánie, soutěže. Jedna taková atraktivní soutěž se konala nad hlavami Pražanů na terase luxusního hotelu přímo nad Staroměstským náměstím.

Reprezentanti našich nejsledovanějších televizí žasli nad místem, které jim organizátoři vybrali, a zpočátku se zdálo, že ani neposlouchali pokyny komise. Veronika Jeníková, Pavel Soukup, Betka Stanková (42), Michaela Nová a Petr Suchoň si postupně losovali, jaký grilovací pokrm budou připravovat. Přístup každého byl specifický.

Zatímco se herečka Veronika Jeníková při přípravě hovězí roštěné pohybovala absolutně suverénně a šéfkuchaře Lukáše Váchy doslova vyhnala z kuchyně, Michaela Nová z TV Nova byla za jeho rady při grilování steaku z lososa vděčná.

Snad nejvíce rozruchu vyvolalo, když si Betka Stanková vylosovala úpravu humra. Kolegové jí radili, ať se úkolu vzdá a vytáhne si jiný, ale Betka se naprosto suverénně pustila do vaření: „Ještě nikdy jsem sice ve vaření nesoutěžila, ale soutěživého ducha myslím mám. Proto když jsem si vylosovala přípravu humra, což samozřejmé obnášelo i to, že se zaživa vhodí do vařící vody, tak jsem si řekla, že to přece musím zvládnout. Nakonec jsem byla ráda, že za asistence pana šéfkuchaře jsem se pro tuto přípravu rozhodla a vyzkoušela si to poprvé hned s profesionálem," smála se Betka.

Tuto soutěž si velmi užíval moderátor Petr Suchoň, nejprve skvěle ugriloval a krásně nazdobil krevety a pak se s chutí pustil do pochoutek: „Byl to pro mě velký zážitek. V kuchyni jsem jako slon v porcelánu, takže jsem měl obavy, a pod dohledem šéfkuchaře jsem to snad zvládl se ctí," mínil moderátor.

To Pavel Soukup měl za úkol připravit hovězí svíčkovou. I když není doma ten, který nosí zástěru, zvládal přípravu bravurně: „Víte, já měl jako kluk kliku. Máma byla v domácnosti, televize nebyla, a tak když se vařilo, já pořád očumoval u válu. A máma byla mistr omáček a dortů. Všechno se snědlo do posledního drobečku, a to nejen proto, že bylo málo peněz, ale hlavně to byla opravdu skvělá kuchařka. O prázdninách na venkově podobně kouzlila babička, a pak přišla moje žena Isabela, taky kouzelnice, která navíc nesnáší mužský, který vařej a uklízej. No, nezamilovali byste se do ní? A co se týká grilování, už podruhé jsem se něco přiučil a kuchařská čepice by mi určitě učarovala. Ale až v příštím životě," uzavřel herec.

A jak tento grilovací trojboj dopadl? Absolutní vítězka byla, a to Betka Stanková, které dali hlasy nejen všichni členové komise, ale i ostatní soutěžící. 

Saša Šeflová , Super.cz