Hana Zagorová a Štefan Margita

Hana Zagorová a Štefan Margita Michaela Feuereislová

Premiéra Biografu láska bez Štefana Margity: Písně jeho zesnulé ženy Hany Zagorové (†75) by ho příliš zraňovaly

Premiéra muzikálu Biograf láska byla naplánovaná na 16. září už na začátku roku. To, že zpěvačka Hana Zagorová (✝75), z jejíchž hitů je muzikál z pera Uljany Donátové tvořen, už nebude mezi námi, nikdo nečekal. A i když dílu držel palce, vdovec Štefan Margita (66) nemá sílu na to, aby premiéru navštívil.

Operní pěvec sice účast zvažoval, ale rána v jeho srdci je příliš čerstvá. Jeho žena skonala ani ne před měsícem a Hančiny písně na jevišti by ho příliš zraňovaly a bolest jitřily. "Dnes má premiéru muzikál Biograf láska v Divadle Kalich. Moc vám za sebe i za Hanku děkuji a všem zúčastněným držím palce,“ napsal Margita, který prý navštíví některou z pozdějších repríz.

Zdrcený Štefan Margita symbolicky popřál k narozeninám své Haničce. Jeho slova jsou dojemná

„Hanka nám dávala velkou tvůrčí svobodu, sama dobře věděla, jak moc je pro každého umělce důležitá. Scénář muzikálu samozřejmě znala, četla ho, diskutovali jsme s ní nad ním a dál už nás nechala pracovat. Zkrátka nám věřila. Moc si vážím toho, že celý projekt zaštiťovala a že s námi u něj byla. K Hance a jejímu repertoáru mám velký respekt a cítím ohromnou zodpovědnost už od začátku. Samozřejmě teď o to větší, když výsledné představení bohužel nikdy neuvidí,“ dodal režisér a scénograf Jan Kříž. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků