Linda Evangelista na obálce britského Vogue pro měsíc září.

Linda Evangelista na obálce britského Vogue pro měsíc září. Profimedia.cz

Velký návrat Lindy Evangelisty po „brutálním znetvoření“: Tohle ale v reálu není moje čelist, tvrdí

Sedmapadesátiletá bývalá supermodelka Linda Evangelista se po letech pauzy v modelingu vrátila na výsluní, a to rovnou nafocením obálky pro magazín Vogue. Fotky, na nichž vypadá naprosto úchvatně, ale prý nemají s realitou moc společného, potvrdila samotná Evangelista.

„Tohle ale není moje skutečná čelist a můj krk,“ přiznala Evangelista, která již podle svých dřívějších slov zůstala „trvale zdeformovaná“ a „brutálně znetvořená“ po nevydařených kosmetických procedurách. Modelka podstoupila takzvané zmrazování tuku, zákrok se ale nevydařil podle představ a Linda se od té doby stranila veřejného života.

Kdysi jednu z nejkrásnějších supermodelek zvěčnili na ulici: Po zpackané plastice je k nepoznání

Někdejší múza fotografa Stevena Meisela si tak prý musela nechat maskérkou Pat McGrath na focení pro britský Vogue vytáhnout obličej lepicí páskou a gumičkami a vše pak zakrýt šátky a čepicemi. Následně Linda vysvětlila, že takto ve skutečnosti nevypadá a že se stále snaží naučit se mít znovu ráda taková, jaká je.

Modelingová ikona urovnala soudní spor se společností, která jí „brutálně znetvořila“ obličej

Evangelista se dále vyjádřila, že poté, co utrpěla vzácnou reakci na proceduru, která jí měla tukové buňky zmenšit, ale jí se naopak zvětšily, se nenáviděla a trpěla velkými depresemi. Od té doby podstoupila dvě liposukce ve snaze následky zmírnit. V únoru se ovšem rozhodla se straněním se před světem skončit a nedávno se dokonce odhodlala vrátit k modelingu. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků