Will Smith vlepil facku komiku Rockovi.

Will Smith vlepil facku komiku Rockovi. Profimedia.cz

Bouřlivé reakce na facku Willa Smithe: Překvapí vás slova slavných? Nejspíš ne

O nejvíc diskutovaný moment letošního předávání Oscarů se postaral herec Will Smith (53). Ve chvíli, kdy si komik Chris Rock začal na pódiu utahovat z holé hlavy Smithovy manželky Jady Pinkett Smith, která trpí alopecií, herec vstal, došel na pódium a komikovi vrazil facku. Teď se na něj valí drsná kritika.

Smithovi kolegové, kteří se rozhodli situaci okomentovat veřejně, mluví o útoku a násilí a gesto odsuzují.

VIDEO: Skandál na Oscarech! Will Smith v přímém přenosu vrazil facku kolegovi, který si utahoval z jeho ženy

„Zdá se, že plán Willa Smithe přimět komika a svět, aby si z něj nedělali legraci, nevyjde. Rodina Williamsových musí zuřit. Je to čistý narcismus,“ píše režisér a scenárista Judd Apatow v narážce na Smithovu roli v životopisném dramatu o sestrách Williamsových. Právě za tu následně získal Oscara.

Někteří fanoušci se ozvali se slovy porozumění (vůči Smithovi). „Mohl ho zabít. Byl to čistý nekontrolovaný hněv a násilí. Za poslední tři dekády o sobě (Smithovi - pozn.) slyšeli milion vtipů. Nejsou v Hollywoodu a v komediích nováčci. Neovládl se,“ odpověděl Apatow.

Své k tomu řekla i komička Kathy Griffin. Podle ní bylo gesto nebezpečné v tom, že může z takového chování vůči komikům udělat normu. „Teď abychom se báli, kdo bude v klubech a divadlech dalším Willem Smithem,“ míní.

Peklo, jaké nemá obdoby. Bývalá hvězda Novy se pustila do Slavíků. Distancovala se i televize

Herečka Maria Shriver připomněla Smithova slova, že chce být ztělesněním lásky. „Ale láska není násilí. Láska není to, co předvedl na pódiu před celým světem.“

Během děkovné řeči padla z úst Willa Smithe omluva. Tu však směřoval k Akademii a kolegům v sále, ne k Rockovi. 

Bylo gesto Willa Smithe opodstatněné?

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků