Björn Ulvaeus a Lena Kallersjö se rozvádí.

Björn Ulvaeus a Lena Kallersjö se rozvádí. Profimedia.cz

Hvězda legendární kapely ABBA se rozvádí. Rozpad vztahu po 41 letech!

Muzikant Björn Ulvaeus (76) z kapely ABBA a jeho manželka Lena Kallersjö (73) oznámili, že se 41 let po svatbě rozvádí. Oba prý i po rozchodu zůstávají přáteli.

"Po mnoha úžasných letech plných zážitků jsme se rozhodli rozejít. Nadále ale zůstáváme blízkými přáteli, kteří společně budou slavit narozeniny svých vnoučat a účastnit se dalších rodinných oslav," oznámil známý skladatel legendární švédské skupiny ABBA.

Ulvaeus se rozvádí už podruhé. Jeho první manželkou byla kolegyně z kapely ABBA Agnetha Fältskog, s níž má dceru Lindu (48) a syna Petera (44). Z druhého manželství s Lenou Kallersjö pak má dcery Annu (35) a Emmu (40).

ABBA hlásí návrat! Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid vydají nové album a vystoupí jako hologramy s mladistvou vizáží

ABBA se proslavila díky soutěži Eurovision Song Contest, kde v roce 1974 zvítězila s písní Waterloo. V roce 1983 kapela oznámila pauzu, která v podstatě trvá dodnes.

Fältskog a Lyngstad poté natočily několik sólových desek (každá zvlášť), hudbě se po rozpadu skupiny věnovali i mužští členové.

Podíleli se například na vzniku muzikálu Mamma Mia!, jenž názvem odkazuje k jednomu z nejslavnějších hitů ABBY. Loni kapela oznámila, že se vrací na scénu. Na koncertech ale vystoupí jejich digitální hologramy. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků