Aleš Cibulka s životním partnerem Michalem Jagelkou (vlevo) a Jiřinou Bohdalovou

Aleš Cibulka s životním partnerem Michalem Jagelkou (vlevo) a Jiřinou Bohdalovou Profimedia.cz

Myslel si, jak je vtipný, ale stal se pravý opak. Takhle známého moderátora vyškolila Jiřina Bohdalová

Aleš Cibulka (44) má k vynikající herečce Jiřině Bohdalové (91) krásný vztah. Česká herecká legenda oslaví už v pondělí životní jubileum a oblíbený moderátor si pro ni připravil speciální vydání pořadu Tobogan, kde Bohdalové k narozeninám popřejí desítky hostů. Cibulka zavzpomínal na to, jak ho herečka vyškolila, když moderoval předávání cen TýTý společně s další hereckou legendou Jiřinou Jiráskovou (✝81).

Oba dva si k večeru napsali scénář, který Jirásková poslala své kamarádce a kolegyni k posouzení. „Cítil jsem se tehdy skoro uražený. Několik měsíců pracujeme na našich vtipech a fórech, cizelujeme každou větu, tak proč by měla náš výsledek hodnotit paní Bohdalová? Pokorně jsem ale poslechl a po několika dnech se nám vrátil scénář pomalovaný od začátku až do konce,“ vyprávěl Cibulka.

První dárek k devadesátinám pro Jiřinu Bohdalovou: Dojala ji píseň, kde jí zpívá dcera a vnuk

Jeden ze svých vtipů, který mu Bohdalová přeškrtla, ale Cibulka nechtěl vynechat ani za nic. „U něj bylo připsáno: Blbé, nikdo se nebude smát. To mě už doslova namíchlo. Devadesát devět procent rad Jiřiny Bohdalové jsme poslechli. Já si svůj fór nenechal vymluvit. Prosadil jsem si ho do výsledného scénáře a těšil se, jak paní Jiřině dokážu, že jsem měl pravdu já.

V hledišti samozřejmě nechyběla ani Bohdalová. Zatímco se publikum smálo všem vtípkům, které Bohdalka pomohla upravit, přišel čas na Cibulkovu chvíli. „Blížili jsme se k mému geniálnímu fóru. Pronesl jsem jej a – nic! Vůbec nic. V publiku se uchichtlo pár mých nejbližších. Jiřina Bohdalová měla stoprocentní pravdu. Jak pregnantně vepsala do scénáře, bylo to „blbé a nikdo se nesmál“.

Na tohle seznámení Tatiana Dyková nikdy nezapomene: Jiřina Bohdalová ji poslala do p*dele

Cibulka si pro Bohdalovu připravil speciální vydání pořadu Tobogan. Během dvouhodinového sobotního vysílání na Dvojce Českého rozhlasu popřeje Jiřině Bohdalové k narozeninám celá řada hostů. A Cibulka už se na Tobogan moc těší.

Dvorní režisér Bohdalové: Z mejdanu k 90. narozeninám kvůli viru sešlo. Víme, jak bude herečka slavit

„Jiřinina zářivá kariéra trvá neuvěřitelných 84 let, svůj první film natočila už v roce 1937. Vždycky se snažila rozdávat dobrou náladu, radost, zamyšlení, humor. My, její diváci, jsme to vše s vděčností přijímali, ať už šlo o veselé scénky z Televarieté, hodnotné filmy, nebo oblíbené Večerníčky. Teď je na nás, abychom jí to vše splatili anebo alespoň poděkovali. Proto jsem pro ni připravil tenhle dvouhodinový Tobogan, kam jsem sezval její nejbližší - kolegy, kamarády, vnuka, a dokonce i jednoho psa!“ láká Cibulka na oslavy ve svém pořadu. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků