Helen McCrory a Tom Felton jako Narcissa a Draco Malfoyovi

Helen McCrory a Tom Felton jako Narcissa a Draco Malfoyovi Profimedia.cz

Představitel Draca Malfoye oplakává svou filmovou maminku (✝52) z Harryho Pottera: Tohle jí už říct nestihl

Tom Felton (33) alias Draco Malfoy z Harryho Pottera vzdal dojemně hold své zesnulé filmové mamince. Helen McCrory (✝52), jež ve filmech hrála Narcissu Malfoy, podlehla rakovině.

„Je smutné ti dát tak najednou sbohem. Nikdy jsem jí to neřekl, ale tolik mě pomohla formovat jako člověka - na obrazovce i mimo ni. Vždy byla neúprosně sama sebou, ostrý vtip, laskavé, vřelé srdce a čas na každého. Díky, že jsi mi ukázala cestu a držela mě za ruku, když jsem to potřeboval,“ popsal na sociální síti společnou fotografii z posledního filmu Harry Potter a Relikvie smrti.

McCrory, kterou fanoušci milovali také v roli Polly Gray v seriálu Peaky Blinders, zemřela v pátek obklopená rodinou. O její smrti informoval na Twitteru manžel Damian Lewis.

Ještě před měsícem se herecký pár objevil v pořadu Good Morning Britain, kde mluvili o své charitativní práci. Zajišťovali například jídlo pro britské zdravotníky.

Hvězda Harryho Pottera a Peaky Blinders zemřela v 52 letech na rakovinu

Oznámení o jejím skonu bylo velkým šokem pro fanoušky, ale i herecké kolegy. O hereččině nemoci vědělo jen velmi málo lidí a údajně jí museli přísahat, že nic neprozradí.

Helen nebyla jedinou herečkou, která se se zdravotními problémy nesvěřila veřejně. Loni šokovala svět zpráva o úmrtí Kelly Preston (✝57), manželky Johna Travolty. I ona prohrála boj se zákeřnou rakovinou. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků