Ludmila Molínová Super.cz

Poznáte ji po hlase? V Simpsonových má hned několik postav. Co je starý a zlý, to je moje, říká známá dabérka

Herečka a dabérka Ludmila Molínová je se seriálem Simpsonovi spjatá od jeho začátků v Česku. Její hlas sice neuslyšíte u žádné z hlavních postav, zato dabuje několik vedlejších. Například matku ředitele školy Skinnera, bláznivou ženu s kočkami Eleanor, drsnou kuchařku ze školní jídelny nebo matku Marge. „Co je starý a zlý, tak to je moje,“ řekla Super.cz s nadsázkou herečka.

Za svou dabingovou kariéru už propůjčila hlas mnoha reálným hercům i fiktivním animovaným postavičkám. Co se jí dabuje lépe, ale říct nedokáže. „Přijde na to, jak je ten dialog napsaný, jaká je úprava a jaká je to role, jestli je to pošmáknutí. A tohle (Simpsonovi) je pošmáknutí,“ řekla Super.cz s úsměvem.

Hlasem Vlastimila Zavřela promlouvá Homer Simpson už 18 let. Podívejte se, jak vzniká české znění slavného animáku

Některé dabingové role bývají po hlasové stránce opravdovým oříškem. Herci se většinou shodují, že největší výzvou bývají právě animované postavy. S tím má zkušenost i paní Molínová. „Oříšek pro mě byla pohádka Princezna a žabák. Byla tam velmi těžká píseň, kterou přede mnou odmítly i jazzové zpěvačky,“ překvapila.

O svůj nezaměnitelný hlas jednou dokonce přišla, nebylo to ale kvůli dabingu. „Stalo se mi to na divadle, v muzikálu Jeptišky. V den premiéry jsme skončily na foniatrii já a Martina Randová a shodou okolností také Kamil Střihavka jako Ježíš z jiného muzikálu,“ zavzpomínala herečka.

Premiérové díly seriálu Simpsonovi mohou diváci sledovat každé pondělí na Prima Cool. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků