Godspeak Calvary Chapel se prohlásil za strip klub.

Godspeak Calvary Chapel se prohlásil za strip klub. Profimedia.cz

Striptýz ano, mše ne. Dva kalifornské kostely se kvůli vládním opatřením označily za strip kluby

Lidé jsou opravdu velmi vynalézaví a rychle se dokážou přizpůsobit nařízením vlády. V důsledku pandemie koronaviru došlo v Kalifornii k dalšímu lockdownu a s ním se uzavřely pro veřejnost i dveře všech kostelů. Překvapivě si ale pořád můžete zajít na striptýz. A tak se dva z místních kostelů prohlásily za strip kluby, aby mohly zůstat otevřené.

Awaken Church v San Diegu a Godspeak Calvary Chapel v Thousand Oaks se rozhodly nařízení tak trochu obejít. „Strip kluby, nikoliv kostely, jsou výjimkou pro nařízený lockdown, takže jsme se rozhodli, že se stáváme Probuzeným Strip Klubem, kde svlečeme z ďábla jeho moc a sílu!“ prohlásil pastor Jurgen Matthesius ze San Diega na sociální síti.

A obdobně si s nařízením poradili v Godspeak Calvary Chapel. „Miluj bližního svého, jako miluješ sebe. Ti, jimž je ubližováno, se musí nyní izolovat s tyrany. Senioři jsou opuštění. Nikdo nemůže důstojně pohřbít své milované. Jsme povinni podporovat naše komunity,“ nechal se slyšet tamní pastor Rob McCoy.

Rozhodnutí o uzavření kostelů nyní projednává Nejvyšší soud. Je pravděpodobné, že se pro veřejnost buď znovu otevřou, nebo se s nimi uzavřou i kluby. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků