Harvey Keitel s manželkou Daphnou Kastner na oscarovém ceremoniálu

Harvey Keitel s manželkou Daphnou Kastner na oscarovém ceremoniálu Profimedia.cz

Herec z Nabarveného ptáčete na Oscarech: Doprovodila ho manželka, s níž je už 18 let

K divadlu Dolby v Los Angeles se v neděli upíraly zraky široké odborné veřejnosti i fanoušků, cinefilů. Předávali se zde Oscaři za nejlepší výkony v oblasti filmové tvorby. Hostem slavnostního ceremoniálu byl i Harvey Keitel (80), jenž zde zastupoval snímek Irčan. Z deseti nominací včetně kategorií nejlepší film a nejlepší režie - ujal se jí Martin Scorsese - film bohužel žádnou neproměnil. Keitela doprovodila manželka, kanadská herečka a scenáristka Daphna Kastner.

V obou zmíněných kategoriích zvítězila jihokorejská černá komedie Parazit (rež. Bong Joon Ho). V hereckých kategoriích pak bodovali Joaquin Phoenix (Joker), Brad Pitt (Tenkrát v Hollywoodu), Renée Zellweger (Judy) a Laura Dern (Manželská historie).

Keitel byl jednou ze zahraničních hvězd filmu Nabarvené ptáče Václava Marhoula, hrál kněze. Snímek byl zařazen do hlavní soutěže Benátského filmového festivalu a Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) jej navrhla americké Akademii filmového umění na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Snímek sice postoupil do užšího výběru, mezi oscarové nominace ale nakonec vybrán nebyl. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků