Zuzana Fialová na 2. výročí Buddha Baru

Zuzana Fialová na 2. výročí Buddha Baru Michaela Feuereislová

Herečka Fialová po výbuchu: Střepiny v mém těle? Zvykly jsme si na sebe

Herečka Zuzana Fialová se poprvé od teroristického útoku v Moskvě na letišti Domodědovo, který na konci ledna se štěstím přežila, objevila na veřejnosti. Novinkám poskytla exkluzivní rozhovor. V těle má na čtyřech místech stále střepiny a na operaci se nechystá. "Zůstanou tam, zvykly jsme si na sebe," řekla Novinkám.

Bomba sebevražedného atentátníka na letišti Domodědovo vybuchla jen pár metrů od ní a zabila 36 lidí. Herečka byla ve vážném stavu převezena do nemocnice. Měla roztržené ucho, poraněnou nohu, střepiny jí uvízly v pravém boku, poranily hrudník.

"Střepiny mám stále v těle na čtyřech místech. Musím říct, že jsme si už na sebe zvykly, tělo je respektuje, takže tam zatím zůstanou. Neubližují mi. Kdyby je měli lékaři vybrat, bylo by to velmi komplikované," říká Fialová.

Po psychické stránce se herečka cítí dobře. "Mám to v sobě zpracované, cítím se každý den lépe. Jsem i připravena letět," říká. "Co se týká fyzické stránky, mám stále problémy s nohou. Chodím pravidelně na rehabilitace, tak snad to bude brzy dobré," říká populární slovenská herečka, která v Čechách excelovala například ve filmech Obsluhoval jsem anglického krále nebo Případ nevěrné Kláry.

Vrátí se Zuzana Fialová někdy do Moskvy, kde jen zázrakem nepřišla o život? "Říká se, co vás nezabije, to vás posílí. Zatím ale nevím. Byl to opravdu traumatizující zážitek," říká. 

Gabriela Wolfová


Časová osa článků