Jaroslav Svěcený chystá velký návrat na pódia.

Jaroslav Svěcený chystá velký návrat na pódia. Foto: Facebook J. Svěceného

Po těžké nemoci se Jaroslav Svěcený vrací zpátky do života. Na co se teď nejvíc těší?

Poslední měsíce byly pro houslového virtuosa Jaroslava Svěceného (58) velmi náročné. Hudebníka zasáhl rozvod s manželkou Monikou a musel se poprat s vážnou nemocí (blíže ji nespecifikoval). Na začátku roku však podstoupil složitou urologickou operaci v královéhradecké nemocnici.

Teď už se ale pomalu navrací zpátky do života, a dokonce hlásí návrat na pódia. „Ano, jsem zpátky a moc se na všechny těším. Nezastírám, že byly v uplynulých týdnech a měsících chvíle, kdy jsem netušil, co se mnou bude dál, ale to nejhorší je naštěstí za mnou. Jsem teď plný energie a chuti do práce a do života,“ uvedl odhodlaně Svěcený.

K rozvodu se už vracet nechce a snaží se brát osobní krizi s nadhledem. „Říkám si, že nejsem první ani poslední, komu se něco podobného přihodilo,” podotkl hudebník, kterého celou dobu drželi nad vodou především jeho přátelé a práce.

„Kromě koncertů a recitálů jezdím i takové talk show, kde spojíme hudbu s vyprávěním. Moc se na to vše těším a jsem i rád, že se mi podařilo obnovit původně zrušené akce a projekty, včetně pravidelných festivalů. Za to patří pořadatelům veliké díky, že nade mnou nezlomili hůl a pochopili čistě lidsky mou situaci. Toho si nesmírně vážím,“ svěřil se Svěcený.

Už v březnu odlétá koncertovat do Jerevanu, což bude jeho první velká cesta po nemoci. „O to více mi to dodává energie. A všem také moc děkuji za slova podpory a pozdravy. Nesmírně mě to potěšilo,” doplnil houslový virtuos. 

Štěpánka Bínová , Super.cz


Časová osa článků