Miro Šmajda získal celkem tři první místa na cenách Žebřík 2010. Díky tomu se stal nejúspěšnějším hudebníkem roku.

Miro Šmajda získal celkem tři první místa na cenách Žebřík 2010. Díky tomu se stal nejúspěšnějším hudebníkem roku. Super.cz

Šmajda získal víc cen než Nightwork a utíkal před obscénní fanynkou

Celkem tři prestižní hudební ceny Žebřík vyhrál v Plzni slovenský rocker Miroslav Šmajda (33). Jednu z jeho fanynek to ale tak rozparádilo, že se před ní musel mladý zpěvák ukrývat.

Miro Šmajda se na pátečním udílení hudebních cen Žebřík v Plzni stal vůbec nejúspěšnějším hudebník. Získal tři první místa v kategoriích Objev roku, Album roku a Skladba roku. Tím překonal třeba veleúspěšnou skupinu Nightwork, která si nakonec první místo odnesla pouze v kategorii Videoklip roku.

„Vůbec jsem takový úspěch nečekal. Když jsem si na pódiu přebíral už třetí cenu, tak jsem měl v očích slzy dojetí,“ přiznal Šmajda. Tomu po SuperStar mnozí věštili rychlý konec kariéry, ale slovenský rocker se na hudební scéně překvapivě rychle etabloval.

Velkou část jeho fanouškovské základny tvoří mladé a divoké fanynky. U některých z nich jde jejich náklonost k mladému zpěvákovi ale až trochu za hranice zdravého rozumu. Což se ostatně potvrdilo i v Plzni.

Jedna ze Šmajdových obdivovatelek se totiž začala po slavnostním vyhlášení před zpěvákem obnažovat a velmi drsně se dožadovala jeho pozornosti. „Je pravda, že některé z fanynek na to šly opravdu dost zhurta. V takovém případě je lepší raději zmizet. Naštěstí v Plzni je dost podniků, kam se člověk může schovat,“ dodal s úsměvem Šmajda, který je jinak znám velmi pozitivním vztahem ke svému publiku. 

Josef Koukolíček , Super.cz


Časová osa článků