Lucie na Slavících. Nebude tohle vítězství trpké?

Lucie na Slavících. Nebude tohle vítězství trpké? Michaela Feuereislová

Zničila si tímhle Lucie Bílá kariéru? Drsná kritika se na ni hrne ze všech stran. Tohle snad nevydýchá!

Lucie Bílá (57) si strašně zavařila! Vypadá to aspoň podle toho, jak je nejen internet plný její tvrdé kritiky. Jindy sluníčková, lidičková a za všech okolností srdíčková Lucka se pustila do kritiky jednoho z mála lidí, kteří vystoupili na Slavících proti kontroverzní kapele Ortel, kterou mnozí označují za xenofobní, ba dokonce inklinující k neonacismu. A to neměla dělat! Hlasujte v anketě na konci článku.

Romský zpěvák Radek Banga z Gipsy.cz na Českém Slavíku vypískal kontroverzní skupinu Ortel. O jejím lídrovi mluví jako o člověku, který špatně skrývá, že je neonacista, a protože je znalý zákonů, vyhýbá se ve svých drsných textech tomu, za co by mohl být obviněn z trestného činu. Radek kvůli protestu čelí výhrůžkám smrtí.

Lucie, která pořád všude šíří lásku a soucit, jako by se Ortelu zastala, když chování Bangy odsoudila.

„Žijeme v krásné zemi, kde bychom si měli vážit jeden druhého. Gesto Radka Bangy bylo velmi zbytečné. Jsou věci, které se neříkají veřejně, ale měly by se říkat v soukromí,“ prozradila Blesku. A za to teď sklízí trpké ovoce.

Zatímco jedni se „jen“ zlobí za to, že když konečně někdo přestane mlčet a dá najevo, že pro některé „zlu“ se nesmí uhýbat a musí se jasně pojmenovat, druzí hned spojují Lucčino vyjádření s nepokrytou podporou prý nenávistné politické vize Ortelu a také s Lucčiným hříchem z mládí, kdy hajlovala.

Fotka, jak zvedá s Danielem Landou pravici, se objevila před pár lety. Zpěvačka neochotně potvrdila, že jde o ni a dodala, že šlo o zkoušku jakési divadelní hry. Jaké, to už neprozradila. Landa však řekl, že ve skutečnosti byli opilí při Dráculovi a dělali „srandu“.

„Paní Bílá, jste amorální člověk, pokud říkáte to, že někdo, kdo nesouhlasí s projevy nenávisti, rasismu a xenofobie, si má svůj názor nechat do soukromí. Je to vaše ohromné morální selhání a ostuda. Pro mne jste klesla na úplné dno,“ napsala k Bílé na sociální síť jedna z kritizujících. A že jich je!

Další (asi měsíčkáři?) ji brání s tím, že jde o útok sluníčkářů. Jsou tací, kteří Ortelu fandí; pro ně jde o vlastence, kteří nazývají věci pravými jmény. Kritici kapely říkají, že jde o xenofoby, kteří jedou na vlně nenávisti vůči uprchlíkům, někteří se neštítí jim dávat vyloženě nálepku neonacistů, v jejichž blízkosti se lídr Ortelu často pohybuje.

Uvidíme, zda jde jen o vlnku kritiky, nebo tsunami, které by mohlo kariéru Lucie Bílé vážně poškodit! 

Podpořila podle vás Lucie Bílá Ortel?

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků