Dominika s tátou Karlem Gottem

Dominika s tátou Karlem Gottem Michaela Feuereislová

Takhle vypadá Dominika Gottová po třech měsících v Česku: Zatím jí pomáhá slavný táta, ale už se staví na vlastní nohy

Jsou to přesně tři měsíce, co se dcera Karla Gotta (✝80), Dominika, po čtrnácti letech, kdy žila ve Finsku, vrátila domů do Prahy. Zatím to není jednoduché, ale Dominika věří, že se jí podaří se uchytit. Finsko, kde žila s partnerem muzikantem, opustila, když už dál nedokázala zvládat jeho maniodepresivní psychózu.

Dominiku jsme potkali odpoledne před přehlídkou určenou pro nadaci Slunce, která pomáhá lidem s autismem. Byla na školení pro vizážistky a sama už modelky líčila. "Chci se živit jako kosmetička. Ve Finsku jsem přesně 15. února, tedy těsně před odletem do Prahy, dokončila kurz pro kosmetičky," vysvětlila Dominika Gottová. "Líčení a make-up patří k práci kosmetičky, ale chtěla bych rozšířit svůj obor i o vizážistiku. Na kurzu jsem se cítila báječně a úplně mi to rozzářilo den," dodala.

"Kosmetice a make-upu se chci do budoucna věnovat a pokud se ukáže, že mám talent i na vizážistiku, budu jenom ráda. Nesmírně mě to baví a cítím, jak mě to nabíjí energií a radostí. Je to aktivita, kdy se máte pořád do budoucna co učit, pořád to jde dopředu a nikdy nemáte jeden den stejný jako druhý," míní.

Ve Finsku Dominika pracovala v oblasti pohostinství. "Mám střední hotelovou školu, takže jsem se živila jako servírka a barmanka, pak jsem pracovala jako manažerka v jedné japonské restauraci. A na začátku, když měl ještě přítel kapelu, tak jsem se starala o její merchandising, tedy internetový obchod," vyprávěla.

Pohostinství ale dala vale. "Je to krásná práce, jste tam také mezi lidmi, ale před dvěma a půl lety jsem si řekla, že už jsem ve věku, že i když tu profesi mám ráda, neumím si představit sama sebe v tomhle oboru třeba v padesáti nebo šedesáti letech. A je na čase s tím něco dělat," připustila.

"Začínám nový život, jak profesní, tak soukromý. Ještě nemám ani vizitky. Po čtrnácti letech je to velká změna. Tatínek mi pomáhá, protože víceméně začínám od nuly, i když jsem samozřejmě měla nějaké úspory. Mám tady ještě pořád i hromadu kamarádů, jenomže problém kosmetiček a vizážistů je, že mají hrozně málo času a nejvíc práce dělají, když mají ostatní volno. Snad se mi podaří skloubit pracovní a profesionální život," doufá.

Nového partnera si tady ještě nenašla. "Na to ještě nebyl čas, i když soukromý život je důležitý a jsem moc ráda, že jsem zpátky," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků