Mercy Jamesová

Mercy Jamesová Foto: fotobanka Profimedia

Madonnu bude žalovat rodina její adoptivní dcery z Malawi

Madonna neplní podmínky adopce malawské holčičky Mercy Jamesové. Dívčina biologická rodina si totiž vymínila, že dívenku bude popová královna jednou za čas vozit do rodné vlasti, aby neztratila kontakt s africkými kořeny. Ovšem Madonna prý tuto podmínku neplní. Rodina proto chystá žalobu.

Mercy žila v sirotčinci, protože se o ni nedokázala její rodina postarat. Pětiletou malawskou dívenku si pak slavná zpěvačka adoptovala v roce 2009 a slíbila tehdy, že zajistí Mercy pravidelné kontakty s příbuznými.

"Rodina Mercy mě kontaktovala za poslední rok několikrát, jsou velmi rozčilení. Mají silné důkazy o tom, že byli ujišťováni, že budou moci Mercy vídat a pravidelně se s ní stýkat, a až bude dospělá, že se do Malawi vrátí. Věřím, že mají právo podat žalobu, protože podle všeho se slovně ujednali s Madonninými zaměstnanci," uvedla britskému Daily Mail Emmie Chanikaová z malawské organizace pro lidská práva CILIC.

"Nikdo z nás nestojí o potupný a drahý soud, který by mohl poškodit nebo obtěžovat Madonnu. Nejlepším řešením bude, když se dohodnou na tom, že rodina bude moci Mercy pravidelně vídat,“ pokračovala Chanikaová.

„Žijeme velmi prostý život s minimem peněz, tak jsme si mysleli, že by bylo lepší nechat Mercy na počátku života v sirotčinci. Víme, že Madonna dala tomu sirotčinci mnoho peněz, a lidé nás přesvědčili, abychom jí nechali naše dítě k výchově. Ale nemůže Mercy milovat více než já, to není možné. Jen ji žádáme, aby se chovala lidsky,“ uvedla babička holčičky Lucy Chekechiwaová. 


Časová osa článků