Simona Krainová

Simona Krainová Foto: Michaela Feuereislová

Topmodelka Krainová: Do práce se nevracím, peněz mám dost

Topmodelka Simona Krainová (37) si na plný úvazek užívá roli maminky. Do práce se nijak nehrne. Tvrdí, že má za dvacet let kariéry v modelingu vyděláno tolik, že pracovat už nemusí.

"Mám nabídky ze zahraničí, konkrétně z Hamburku a Paříže, ale zatím je nepřijímám. Není důvod. Nechce se mi od Maxe," řekla Novinkám topmodelka Simona Krainová, maminka syna Maxe, kterému jsou právě dnes tři měsíce.

"Jedinou prací, na kterou mám podepsanou smlouvu, jsou castingy Elite model Look, na které budu jezdit a vybírat nové talenty. Nic víc. Pracovat nemusím. Dvacet let jsem makala v modelingu a mám vyděláno na hodně dlouho dopředu," říká Krainová.

Roli maminky si naplno užívá. "Malej je úžasnej. Nebrečí, chodí spát v devět, ráno se vzbudí v šest. Mám neskutečné dítě. Už si uvědomuje, kdy je noc a den. Je neuvěřitelně klidný a samostatný, vůbec nevyžaduje moji pozornost. Vydrží si tři hodiny hrát s jednou žirafou. Jestli takhle zůstane, tak budu mít dětí klidně dvacet," usmívá se Krainová.

Cestu do zahraničí Simona absolvuje až v zimě. A pojede celá rodina. Na konci roku poletí do Kalifornie, kde si chtějí pronajmout dům. "Plánuji tam zůstat s Maxem minimálně dva měsíce, Karel uvidí podle práce," říká.

I když mají Simona s manželem Karlem Vágnerem nasmlouvanou chůvu, využívají ji minimálně. "Vůbec od Maxe nechci odcházet. Čas u dětí hrozně plyne a když s ním nejsem půl dne, vidím, jaké zase udělal pokroky," vysvětluje.

Odpočinout si od syna ale někdy potřebuje. "Samozřejmě si dopřávám takovou tu psychohygienu, jdeme s Karlem do kina nebo na večeři. Nejsem matka roku a nejsem s Maxem non stop," říká.

Krainová je na váze, kterou měla před otěhotněním. Necvičí, diety nedrží. Kila šla prý dolů sama. "Když mám deficit spánku, hubnu. I když je Max úžasný a celou noc spinká, stejně jsem lehce v pozoru. Bojím se, aby se třeba neudusil, sleduji monitor dechu," vysvětlila na párty neinvazivní kliniky, které je tváří.

Simoně se v salónu starají také o vlasy. Nedávno se odhodlala pro změnu a vlasy výrazně ztmavila.  "Nebavil mě už platinový blond, mělo to pořád stejný výraz. Chtěla jsem změnu a udělat něco přirozenějšího," dodala Krainová. 

Gabriela Wolfová


Časová osa článků