Dianne Wiest si stěžuje na nedostatek hereckých příležitostí.

Dianne Wiest si stěžuje na nedostatek hereckých příležitostí. Profimedia.cz

Bude muset prodat své dva Oscary? Slavná herečka se dostala do finanční tísně, její sen o slávě se rozplynul

30. ledna 2015 7:52

Hollywood není jen místem, kde se rodí hvězdy, ale má také svou odvrácenou stranu. Herečka Dianne Wiest (66) by o tom mohla vyprávět.

Diváci, kteří sledují oscarový ceremoniál, se domnívají, že vítězové vzácných trofejí mají o budoucnost postaráno. Dianne Wiest se sice ocenění od Americké filmové akademie dočkala hned dvakrát, ale po šedesátce se její život příliš neliší od obyčejných vrstevníků. O stárnoucí dámu není navzdory jejím dřívějším úspěchům zájem a musí zvažovat každý svůj výdaj.

„Brzy budu muset opustit svůj apartmán,“ posteskla si Dianne, která se jako herečka dočkala nejvyšší pocty. V roce 1987 získala Oscara za vedlejší roli ve filmu Hana a její sestry. O osm let později svůj triumf zopakovala výkonem ve Výstřelech na Broadwayi.

Kromě dvou filmů Woodyho Allena, které jí zajistily herecké trofeje, má Dianne na kontě i divácky úspěšné snímky Střihoruký Edward či Ptačí klec. V pozdějším věku však výrazně klesly její honoráře, což se projevilo na nižším životním standardu známé herečky. 

Adam Chromý , Super.cz