Vincent Navrátil pendluje mezi Londýnem a Prahou.

Vincent Navrátil pendluje mezi Londýnem a Prahou. Foto: Archiv FTV Prima

Žilková pláče po synovi: Hvězda Cest domů utíká do Londýna

Z herce Vincenta Navrátila se stal světoběžník, který pravidelně pendluje mezi Londýnem a Prahou. V Londýně studuje hereckou školu, v Praze natáčí primácký seriál Cesty domů, kde hraje Michala.

Do Prahy přijede vždy na týden, kdy musí zvládnout natáčení a další povinnosti. V seriálu teď naštěstí hraje méně, jinak by obojí těžko dokázal skloubit. Maminka Veronika Žilková (59) tak svého syna moc nevídá.

„Každý sedmnáctiletý kluk si přeje být na chvíli pryč od mámy, i když je tak úžasná, jako je ta moje. Má to i své nevýhody, musím si prát a vařit a starat se sám o sebe, ale s tím nemám problém,“ říká mladý herec.

Do Anglie se prý velmi těšil, odmala tuto zemi obdivuje. „Byl jsem ale trochu zklamaný, představoval jsem si, že je to královská země, v níž je samý gentleman a lady, ale není. Překvapilo mě, jací jsou tam někteří lidé pokrytci. Díky tomu se mi začalo stýskat po lidech v České republice. O Anglii se říká, že má dvě věci, které za moc nestojí, a to jídlo a holky. Je to pravda, anglická kuchyně mi moc nechutná a kam se Angličanky hrabou na Češky,“ má jasno Vincent, který doufá, že mu studium herectví pomůže.

„Angličané mají specifický styl herectví, obzvlášť divadelního. Od studia čekám obohacení v profesi a také bych rád získal britský akcent, který se mi líbí. Anglicky se učit nepotřebuju, touto řečí mluvím dost dobře. Neslibuju si, že mi pak zavolá Hollywood a agenti se o mě budou prát, prostě jsem to chtěl zkusit. Chtěl bych tu zůstat rok, možná zůstanu dva, uvidím podle situace,“ plánuje.

Anglickou hereckou průpravu Vincentovi schválil i režisér Jiří Adamec (73). „Nevím, jestli tento herecký kurz bude Vincentovi platný při natáčení Cest domů, to ukáže až čas. Ale rozhodně pro něj tato zkušenost bude velmi cenná do života. Myslím, že létání sem a tam pro něj není žádný problém, únava na něm rozhodně není znát. V jeho věku se dá stihnout ještě třikrát tolik,“ smál se režisér seriálu. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků