Anna Przybylská zůstala navzdory velké popularitě ve své rodné zemi svá.

Anna Przybylská zůstala navzdory velké popularitě ve své rodné zemi svá. Profimedia.cz

V pouhých 35 letech podlehla vážné nemoci oblíbená herečka a modelka

9. října 2014 15:58

Svůj několikaletý boj s rakovinou v neděli prohrála oblíbená polská herečka a modelka Anna Przybylská. Smutnou informaci potvrdila na hereččině webové stránce její manažerka Malgorzata Rudowská. Maminka tří dětí ve svých pětatřiceti letech odešla na věčnost obklopená rodinou a přáteli.

Krutou diagnózu rakoviny slinivky břišní si Przybylská poprvé vyslechla v roce 2010, kdy se na ni začala léčit. Stejnému onemocnění přitom před pěti lety podlehl například i herec Patrick Swayze.

Přestože Anna zbožňovala svou práci, nikdy neměla přednost před její rodinou. Její manžel, fotbalista Jaroslav Bieniuk, a především pak jejich dvanáctiletá dcera Oliwia, devítiletý Szymon a tříletý Jan byli středobodem jejího světa.

Svou poslední roli herečka získala ve snímku Jízdenka na měsíc, kde si zahrál i pražský rodák Luděk Dřízhal. Podle režiséra Radoslawa Piwowarského, který ji obsadil do jejího filmového debutu Ciemna strona Wenus (Temná strana Venus) bylo na Anně obdivuhodné, že ji sláva nikterak nezměnila a ona zůstala svá.

Rodina požádala fanoušky, aby neutráceli peníze za květiny na pohřeb, ale věnovali je na hereččinu památku hospici Svatého Lawrence v její rodné Gdyni. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků