Jitka Smutná v seriálu Svatby v Benátkách

Jitka Smutná v seriálu Svatby v Benátkách Foto: Archiv FTV Prima

Seriálová hvězda Primy, která se netají lesbickou orientací, se vrací do televize: Je z ní pošťačka bez špetky make-upu

Herečka Jitka Smutná se vrací na televizní obrazovky! V novém primáckém seriálu Svatby v Benátkách ji zanedlouho uvidíme v roli pošťačky Boženky.

Laskavá a obětavá Boženka je nejlepší kamarádka a zároveň důvěrnice Libuše Drozdové (Hana Gregorová). Spolu sdílejí nejedno ženské, někdy až rozjívené holčičí tajemství. „Pošťačka Boženka je neustále ve styku s lidmi, s nimiž dobře vychází. Svou práci má moc ráda. Boženka tak trochu žije životem své kamarádky Libuše, protože její vlastní život se jí zdá trochu prázdný a ne moc zajímavý. Říká, že milostné dopisy nosí pouze jiným. Každá ženská si potřebuje popovídat s nejlepší kamarádkou o tajnostech života. Proto Boženka velmi ráda naslouchá Libuši, která si umí život užít,“ charakterizovala svou postavu Jitka Smutná, která se coby pošťačka v terénu obešla bez nánosů líčidel a působí poněkud znaveným dojmem.

„Pošťačku hraju poprvé, ale jednu znám osobně, je to herečka ochotnického souboru, mám tedy jakýsi mustr. Myslím, že Boženka je hodně reálná postava, není vycucaná z prstu. Existují dívky nebo ženy, které slouží svým atraktivnějším kamarádkám jako vrby. Boženka je přesně taková. Nevznáší se na obláčku, je realistka, navíc má úžasný smysl pro humor, díky němuž dokáže každou situaci trefně a pragmaticky komentovat,“ míní herečka.

Společné scény Boženky a Libuše jsou často velmi vtipné. Obzvlášť tehdy, když spolu dámy řeší například Libušiny milostné trable nebo se seznamují s geocachingem. „Pro mě jsou humorné i ty momenty, kdy před kamerou jedu na kole. Kolo, které tu mám, je - na rozdíl od mého vlastního - stařičké. A protože s ním netočím tak často, mám někdy problém dobrzdit před kamerou na předem určeném místě,“ směje se Jitka Smutná. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků