Představitelky lehčích dam po premiéře.

Představitelky lehčích dam po premiéře. Foto: Monika Navrátilová

V roli odkvetlé prostitutky už ji neuvidíme: Vdova po Brzobohatém dala přednost seriálu

Vdovu po Radku Brzobohatém Hanu Gregorovou (66) naplno zaměstná role ve zbrusu novém primáckém seriálu Svatby v Benátkách.

A právě kvůli natáčení seriálu musela oželet krásnou roli v divadle. Hana Gregorová je v seriálové roli Libuše Drozdové, milovnice divadla, která si umí užívat života, hodně vytížená. Musela proto pustit roli ve znovuobnovené hře Zlatý časy, která měla v těchto dnech premiéru v Divadle Radka Brzobohatého.

Jako principálka divadla alespoň dohlížela na její zkoušení. „Tuto hru jsme před lety s úspěchem hráli a mě napadlo ji na repertoár vrátit, jen v jiném a trochu mladším složení. Hra má krásné téma, jde o příběh pěti žen lehčích mravů, které se musí vyrovnat s přibývajícími roky i novou moderní dobou, je o stáří i lásce ve všech podobách. Já bych neměla dost času na zkoušení, ale hru dobře znám, takže kdyby některá z hereček nemohla, ráda ji zaskočím,“ říká Hana Gregorová.

Diváci se tak mohou těšit na Světlanu Nálepkovou a Valerii Zawadskou, která hraje šéfku poněkud odkvetlých prostitutek. „Nabídka na tuto roli mě opravdu potěšila, protože zahrát si starou prostitutku je sen snad každé herečky. V takové roli se můžete příšerně zmalovat, obléct si na sebe výstřední kostým, je v ní dovoleno mnoho lascivností i vulgarit, které by v jiné roli asi neprošly, prostě se při zkoušení a hraní takové postavy můžete hodně herecky vyřádit, což my přesně děláme,“ smála se herečka. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků