Vanda Hybnerová v divadelní hře S nebo bez?

Vanda Hybnerová v divadelní hře S nebo bez? Foto: Super.cz/ archiv Divadla Palace

Co je to za obří zadnici? Vanda Hybnerová v divadle narostla do rozměrů Haliny Pawlowské

Herečka Vanda Hybnerová se sice po dvaceti letech rozvádí s hercem Sašou Rašilovem, ale v pracovním životě se jí nadmíru daří.

Pražské Divadlo Palace má za sebou premiéru francouzské komedie Patricka Haudecoeura nesoucí název S nebo bez?, kterou Hybnerová nejen sama režírovala, ale s chutí se ujala i hlavní role hvězdy stříbrného plátna Vilmy.

Hybnerová měla pod palcem i scénu a kostýmy. A nejen na tom svém se pořádně vyřádila! V prostorově výrazném kostýmu značně zmohutněla a leckdo by si ji spletl s korpulentní Halinou Pawlowskou!

Děj komedie, která slavila úspěchy v Paříži, se točí kolem atraktivního zákulisí divadelního souboru, který právě zkouší komedii. Jenže je pár dní před premiérou, a namísto pilování jemných detailů není hotové téměř nic...

Hra se v podání Hybnerové mění v grotesku a smršť pohybových improvizací. Tomu osobitá herečka a režisérka v jednom podřídila i výběr herců. V inscenaci diváci uvidí Vojtu Záveského a Jakuba Žáčka, kteří jsou známí ze série vystoupení v pořadu Na Stojáka a sitkomu televize Nova Pan Máma. Richard Trsťan účinkoval již v několika komediích Divadla Palace a Lucia Kašiarová byla vyhlášena Tanečnicí roku 2012.

Pro lepší pochopení textu a vcítění se do rolí vzala Hybnerová celý soubor do Paříže, kde měli herci možnost zhlédnout celé představení v originále. První čtená zkouška dokonce proběhla ve vlakovém kupé na trase Praha – Paříž. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků