William a Kate si v Christchurch zahráli s místními dětmi kriket...

William a Kate si v Christchurch zahráli s místními dětmi kriket... Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Takhle jste Williama a Kate ještě neviděli! Co jim na tváři vykouzlilo tyhle neuvěřitelné škleby?

Vévodkyně Kate (41) by si jistě občas od všudypřítomných fotografů ráda odpočinula, ale má smůlu, klid je pro ni až příliš velkým luxusem a jako budoucí anglická královna se ho jen tak nedočká. Během nynější oficiální cesty po Novém Zélandu a Austrálii je sledován doslova každý krok jak její, tak i jejího manžela Williama (40). Do pozadí se dostanou jen v momentě, kdy se na scéně objeví malý princ George. Toho však v pondělí do Christchurch vzít nemohli, protože si museli vyzkoušet kriket...

Mezi královské povinnosti patří zúčastnit se všeho, co je pro ně v hostitelské zemi připraveno, a tak už si Kate v minulosti zkusila nespočet tvůrčích a výtvarných dovedností jako třeba basketbal jen pár týdnů po porodu. Tentokrát došlo i na Williama a společně si vyzkoušeli s plastovými pálkami hru připodobňovanou k baseballu.

Manželé si zahráli proti sobě a o komické obličeje rozhodně nebyla nouze. William dokonce v jednu chvíli odpálil míček tak nešikovně, že jen těsně proletěl kolem hlavy Kate. Ta se přitom s vervou obula do hry navzdory těsnému kostýmku a lodičkám. Tento program měl své opodstatnění, připraven pro ně byl kvůli očekávanému světovému šampionátu v kriketu, který se příští rok bude konat právě ve Christchurch, jež v roce 2011 postihlo ničivé zemětřesení. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků